Taurenīša Ziemassvētki

Komentēt
Share
IMG_7184

“Nāk eņģeļi ar zvaigžņu svecēm rokās
Un zemes tumsā savu gaismu nes…”

21. decembra vakarā Limerikas bērnu deju kolektīvs Taurenītis, kuru vada Anita Šuplinska, kopā ar Miega Rūķi ieskandināja Ziemassvētkus. Par Limerikas dejotāju Ziemassvētkiem portālam baltic-ireland.ie stāsta Līga Sediha:

“Kad Miega Rūķis paveicis savu ik vakara pienākumu un grib doties pie miera, miedziņš jau izvadāts pa mājām, Rūķis pārliecināts, ka bērni jau guļ, bet te viņa miegu iztraucē bērni, kas tik ļoti gaida dāvanas …..un tad Miega Rūķim atnāk steidzama telegramma, kurā rakstīts, ka jāsteidzas palīgā Ziemassvētku vecītim, jo vecītis aizmaldījies, viņa dāvanu rati iestiguši dubļos. Miega Rūķis steidz palīgā….
Bērni Rūķim palīdz pamosties, aizdzīt miegu ar deju Dipu dapu lācis nāk un tad pēkšņi viņu prieku iztraucē Rūķis Rūcējs, kuram nepatīk svētki, viņš ar savu slotu gatavs visus aizbaidīt prom, viņam nepatīk Ziemassvētki, nepatīk mūsu eglīte…, bet kad ieminamies par dāvanām, tad gan Rūcējs aizdomājās…. viņam tik sen neviens nav dāvinājis dāvanas… viņš atmaigst un ir ļoti priecīgs, ka bērni viņu sauc palīgā pušķot eglīti un kopā svinēt Ziemassvētkus…

Bērni bija sarūpējuši pašdarinātus eglīšu rotājumus, kuru atspulgā bija pamanāms, kā Miega Rūķis, laternu apspīdēts, atved mums Ziemassvētku vecīti, kurš bija apsaldējis savu degungalu. Viņš ieņēma labāko vietu pie eglītes blakus savam dāvanu maisam un aicināja bērnus rādīt, ko nu šie pa gadu samācījušies.
Tomēr tas nebija tik vienkārši, jo Miega Rūķis viltīgs bija, pie Salaveča dāvanu maisa labumiem varēja tikt tikai tie, kas atminēja Miega Rūķa uzdotos aprakstus par katru no bērniņiem: piemēram, meitene, kuras labākā draudzene ir Santa, viņa labi mācas skolā, ir paklausīga un iet pastaigāties ar savu sunīti Čiepu. Ja bērniņš atpazina sevi, viņš tika pie dāvaniņas.
Bija patiess prieks, ka bērni ir tik talantīgi – bērni ne tikai prot skaitīt pantiņus, bet arī dziedāt un spēlēt uz klavierēm. Dažiem vēl atbalstam palīdzēja vecāki, bet nākošgad viņi apsolījās, ka būs drošāki.
Kad bērni bija saņēmuši savas dāvaniņas, izrādījās, ka Ziemassvētku vecīša sarkanajā maisā bija palikušas vēl dāvanas….. un tās tām čaklajām rociņām, kas palīdzēja tapt šim jaukajam pasākumam:
Jaukais pasākuma vadītājs “Miega Rūķis” – Daina Konstantinova- Škurova, pūkainās aitiņas Anita Šuplinska un Ilze Belasa, staltās ziemeļbrieža meitas Anita Liepiņa un Anita Kudiņa, sniegavīrs Līga Bodrova un Geiša Kristīne Vītola, bet arī viņas pie dāvanām netika tāpat vien – viena skaitīja dzejoli, otra dziedāja, bet cita sauca palīga savus bērnus.

Kad sarkanais dāvanu maiss bija iztukšots, Ziemassvētku vecītis bija gatavs fotosesijai ar mazajiem un ne tik mazajiem Taurenīšiem un beigās lielā kopbilde.
Un kad Ziemassvētku vecītis tika pavadīts uz citām mājām, bērni saņēmuši gaidītas dāvanas, varēja uzelpot un justies brīvāk.
Turpinājumā sekoja vecāku un bērnu kopīgi sagatavotie priekšnesumi.
Un neiztika arī bez amizantiem mirkļiem, bija patiess prieks vērot, kā 3 gadīga meitenīte iznāk uz deju plača kopā ar savu mammu un viņa meitiņai saka: “Apsēdies, mammīte tagad dejos.” Bet mazā meitiņa paliek pie savas mammas un atbild: “Es arī dejošu.” Un ticiet vai nē, bet viņai tik labi sanāca – visi smaidīja un ovācijas bija grandiozas.

Starplaikus aizpildījām ar Mēmo šovu gan bērniem, gan pieaugušajiem, dziesmām un dejām, jo kur nu Taurenītis bez dejām, un loteriju, kurā varēja laimēt vērtīgas balvas. Par Loteriju bija parūpējies Miega Rūķis, nez tik pa kuru laiku, liekas, ka viņš visu laiku guļ… Loterijā bija sarūpētas vērtīgas lietas no Latvijas, kā piemēram: dvielīši ar latviskajiem rakstiem, saimniecēm Latvijas garšvielu maisījumi pīrāgiem un cepešiem, Rīgas šprotes, mārrutki, smaržīgas sveces, Latvijas dabas kalendāri un katrā paciņā pa kārumam – cukurgailītim.
Pasākuma beigās ģimenes kopā ar briedīti Rūdolfu atvēra Vēlējuma namiņu – tajā bija novēlējums katrai ģimenei Jaunajā gadā.
Lielu paldies sakām fotogrāfam Igoram Sediham, Dj Marekam Freibergam un Rūķim Rūcējam – Aigai Kunickai.

Taureniša vadītāja Anita Šuplinska un vēcāku padome portāla baltic-ireland.ie lasītājiem Jaunajā gadā novēl:
Lai jaunajā gadā prieka eņģelis vienmēr ir tev blakus.
Lai Tavas dienas ir baltas un domas gaišas,
Lai sapņi piepildās un skumjas atkāpjas,
Lai nākamā diena ir labāka par šodienu,
Bet šodiena, lai labākā, kas bijusi.
Tev izdosies. Tu vari. Tev pieder pasaule!

Laimīgu Jauno 2014. gadu!

FOTO: Igors Sedihs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>