Droghedas skoliņa un Dublinas mazie dejotāji Ziemassvētkus svin kopā

Komentēt
Share
IMG_2275

Sestdien, 21. decembrī, Droghedas latviešu bērnu skoliņas telpās bija sapulcējušies ne tikai skoliņas bērni, viņu vecāki un skolotājas, bet arī mazie Dublinas dejotāji, viņu vecāki un pasniedzējas. Tam par iemeslu bija kaut kur padzirdēta ziņa, ka, braucot laivā pa Boyne upi, šeit piestās Ziemassvētku vecītis ar lielu jo lielu dāvanu maisu!

Ticiet vai nē, bet tā izrādījās patiesība. Tikko visi bija sapulcējušies, ieradās īsts Ziemassvētku vecītis! Arī par lielo dāvanu maisu nebija melots! Tomēr viss nebūt nebija tik vienkārši – lai tiktu pie dāvanām, bērniem bija jāparāda, ko tie māk. Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas “Burtiņš” audzēkņi Ziemassvētku vecītim parādīja, ka prot skaitīt dzejoļus un dziedāt, savukārt Solveigas Slaidiņas un Dignas Miščenko audzēkņi uzskatāmi nodemonstrēja raitu deju soli, skaidri liekot saprast, ka dāvanas ir pelnītas!
Priekšnesumi pārliecināja Ziemassvētku vecīti – 29 skoliņas bērni un 16 mazie dejotāji saņēma ilgi gaidītās dāvanas. Dublinas dejotājiem dāvanas bija sarūpējuši vecāki, bet Droghedas skoliņas bērnu vecākiem šogad izpalika dāvanu maisa piepildīšana, jo “Laimas” saldumu pakas visiem sponsorēja Droghedas uzņēmēja Ilze Zariņa, bet dāvanas – skolas vadītāja.

Kad bērni dāvanas bija saņēmuši, izrādījās, ka Ziemassvētku vecīša maisā vēl kaut kas ir palicis! Un to, kas tur bija palicis, proti – ļoti skaistas Ziemassvētku dāvanas, saņēma Dublinas bērnu deju kolektīva vadītājas Solveiga Slaidiņa un Digna Miščenko, Droghedas skoliņas skolotājas Inga Tairova un Teiksma Kuzņecova, skoliņas administratores Sigita Ekuse un Laima Ozola, skoliņas “Vecāku kluba” vadītāja Laura Priede, kā arī saldumu paku sarūpētāja Ilze Zariņa.
Kad nu beidzot lielais dāvanu maiss bija tukšs, Ziemassvētku vecītis devās atpakaļ uz savu laivu, pirms tam neliedzot ar sevi kopā fotografēties tiem, kuri to vēlējās.
Pasākums noslēdzās ar vecāku sagādātā Ziemassvētku cienasta baudīšanu. Kā jau latviešu pasākumā, pirmie no galda “pazuda” speķa pīrādziņi un pelēkie zirņi.
Nobeigumā vien piebildīšu to, ka Droghedas skoliņas zāle vēl nekad nebija izskatījusies tik skaista, kā pasākuma dienā. Par svētku noformējumu bija parūpējies skoliņas “Vecāku klubs” un, jo īpaši, tā vadītāja Laura Priede. Savukārt Ziemassvētku eglīte tradicionāli tika rotāta ar bērnu pašu darinātām mantiņām.

P.S. Liels paldies Ziemassvētku vecītim un visiem čaklajiem “rūķīšiem”, kuri piepildīja dāvanu maisu!

Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņā “Burtiņš” mācības atsāksies 4. janvārī.

Šajā mācību gadā Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņu līdzfinansē Latviešu valodas aģentūra no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas “Valsts valodas politika un pārvalde”.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>