Charleville svin Latvijas dzimšanas dienu

Komentēt
Share
IMG_0801

Nedēļas nogales skoliņa “Pūcīte” Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu atzīmēja ar vēstures stundu, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja Charleville latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas skolotāja Daina Konstantinova-Škurova. Bērni zināja stāstīt par Latvijas himnu un nosaukt himnas autoru, zināja, ka mūsu mīļā Latvija 18. novembrī svinēs savu 95. dzimšanas dienu.

Bērniem iepriekšējā nodarbībā bija uzdots mājasdarbs, kurā no vecākiem bija jāuzzina par savu dzimto vietu, novadu vai pilsētu, kas ir mīļa, ļoti tuva, kur gribas atgriezties un satikt sirdij tuvus cilvēkus. Bērni ar lielu interesi klausījās skolas biedru stāstītajā un, klausoties bērnos, es biju droša – viņiem Latvija ir mīļa, sirdij tuva, mūsu bērnos ir patriotisms un viņi zina, ka latviešu valoda nedrīkst izgaist no viņu dzīves.
Vecākā grupiņa tika iepazīstināta ar Latvju zīmēm un pēc tam rokdarbos katrs varēja sev izveidot kaklarotu vai rokassprādzi.
Skoliņas mazāko bērnu grupiņa iepazinās ar Latvijas karti, ar novadiem, bērniem bija izveidota foto izstāde, kur viņi iepazinās ar Latvijas dabu, ar tradīcijām, valsts svētkiem. Rokdarbu laikā mazie bērni gatavoja apsveikumu savai ģimenei un veidoja Latvijas karodziņu.
Mums – skolotājām atliek tikai priecāties, ka bērni ar prieku un interesi nāk uz skoliņu, gribas teikt lielu paldies vecākiem par atbalstu un par to, ka arī Jums ir svarīgi, lai Jūsu bērns neaizmirst mūsu dzimto valodu. Es esmu pateicīga, ka mans ieguldījums ir novērtēts un ar lepnumu sirdī par savu valsti saņēmu Atzinības rakstu no Latvijas Republikas Izglītības un Zinātnes ministrijas.

Mūsu skoliņā mācās liela daļa bērnu, kuri dejo Limerikas bērnu tautas deju kolektīvā “Taurenītis”, tāpēc turpinājumā, es, kā deju kolektīva vecāku padomes loceklis, vēlos pastāstīt, ka tieši Latvijas svētkos – 18. novembrī mēs mūsu mīļajai “Taurenīša” vadītājai Anitai Šuplinskai pasniedzām Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu latviskās izglītības veicināšanā diasporā, kuru piešķīra Latvijas Republikas Izglītības un Zinātnes ministrija.
Kā atzīmēja pati skolotāja Anita Šuplinska – viņai vislielākais gandarījums bija saņemt šo apbalvojumu savā kolektīvā, starp bērniem, kas ir kļuvuši tuvi sirdij.
Labu vārdu nekad nav par daudz, ieklausīsimies viens otrā, cienīsim viens otru, mīlēsim savu valodu un kultūru, lai mēs esam par paraugu saviem bērniem un mazbērniem. Vēlreiz sveicam visus tautiešus mūsu Latvijas dzimšanas dienā!

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>