Izveidota tautasdziesmu krājuma Lakstīgala mobilā aplikācija

Komentēt
Share
unnamed

Par godu Latvijas 95.dzimšanas dienai ir izveidota Roberta Zuikas tautasdziesmu krājuma Lakstīgala mobilā aplikācija, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja Daugavas Vanagu Vācijā un www.latviesi.com vadītājs Indulis Bērziņš. Tajā Latviešu Dziesmu svētku virsdiriģents ir apkopojis pazīstamāko latviešu tautasdziesmu zelta fondu. Vairāk kā 100 tautasdziesmu vārdus un notis ir iespējams ērti atrast gan pēc alfabēta, gan meklējot pēc nosaukuma.

Tautasdziesmas saliedēja Roberta Zuikas diriģēto leģionāru kori kara laikā, un tās spēj vienot latviešu tautu jebkuros laikos. Roberts Zuika aizvien ir rosinājis skolas bērnus un jauniešus mācīties savas tautasdziesmas, tādēļ pirms vairāk kā 10 gadiem ar labvēļu palīdzību Latvijas skolām un latviešu skoliņām ārzemēs tika nosūtīti vairāk nekā 25 tūkstoši tautasdziesmu krājuma Lakstīgala grāmatiņu.

Aizvadītajā gadā sarunā ar PBLA priekšsēdi Jāni Kukaini un vēstnieku Rolandu Lappuķi Roberts Zuika izteica vēlēšanos, lai tautasdziesmu krājuma grāmatiņa Lakstīgala būtu pieejama 21. gadsimta latviešu jaunatnei piemērotākā veidā, proti, mobilajos telefonos. Ar Daugavas Vanagu Vācijā un interaktīvās aģentūras CUBE Mobile atbalstu esam to īstenojuši un bez maksas piedāvājam to ikvienam ikdienas lietošanai!

Mūsu mērķis ir turpināt Zuikas kunga iesākto darbu un padziļināt sabiedrības interesi par latviešu tautasdziesmām un muzikālajām tradīcijām.

Lai lejuplādētu aplikāciju, meklējiet to pēc nosaukuma Lakstīgala savu mobilo tālruņu programmu ielādēs vai spiediet uz sekojošām saitēm:

Android tālruņiem: https://play.google.com/store/apps/details?id=lv.cube.lakstigala&hl=lv
Iphone tālruņiem: https://itunes.apple.com/lv/app/lakstigala/id730584273

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>