Mārtiņdiena Galvejā

Komentēt
Share
martini

Mārtiņdienas rītā Galvejas nedēļas nogales skoliņa rībēja un dimdēja. Tur ieradās mazi un lieli ķekatnieki, taisīdami lielu troksni ar pašdarinātajiem grabuļiem un klabekļiem, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja Galvejas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas “Sprīdītis” skolotāja Liene Kravinska. Tā tika aizdzīt prom visi stiķi un niķi – viss nelabais.

Ķekatniekus laipni istabā aicināja saim(e}niece, kura nosalušos Mārtiņbērnus centās iesildīt un sasildīt ar dažādām izklaidēm un dažādiem darbiņiem. Mārtiņbērni noklausījās Mārtiņdienas ticējumus, no pupiņām pagatavoja Mārtiņdienas zīmi.
Tad katrs bērns pagatavoja svētku simbolu ,Mārtiņgaili, kuru bērni pēcāk izdancināja jautrā dancī. Kad ķekatnieki bija gana izdancojušies, tad saim(e)niece aicināja visus pie galda.
Visiem bija jautri un labi – negribējās pat mājās iet. Žēl gan, ka uz svētkiem nevarēja ierasties vairāki bērni, kuri bija saslimuši. Viņi tagad noteikti cītīgi veseļojas, lai varētu gatavoties Latvijas dzimšanas dienas tortes ēšanai. Un svētki jau klauvē pie durvīm…

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>