Pieredzes apmaiņā uz Igauniju

Komentēt
Share
tirdzins-018

7. novembrī Tallinnā, Igaunijas kultūras ministrijas telpās, notika Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) Izglītības padomes organizēta pieredzes apmaiņa par diasporas izglītības jautājumiem. No Latvijas puses piedalījās Dace Dalbiņa, Latviešu valodas aģentūras (LVA) direktora vietniece, Aija Otomere, LVA diasporas projektu koordinatore, Gunta Robežniece, Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta informatīvās vides integrācijas nodaļas eksperte, Annija Senakola, Ārlietu ministrijas Politikas plānošanas departamenta projektu koordinatore un PBLA pārstāves Anta Spunde (attēlā) un Ilze Garoza.

Tiekoties ar Anni-Lī Reimu (Anne-Ly Reimaa), Igaunijas kultūras ministrijas valsts sekretāri, Andero Adamsonu (Andero Adamson), Igaunijas izglītības un zinātnes ministrijas valodu politikas departamenta direktoru, un Avi Harsingu (Ave Harsing), Izglītības fonda INNOVE vadītāju, tika pārrunātas jaunākās aktualitātes diasporas izglītībā, īpašu uzmanību pievēršot abu valstu situācijai reemigrējušo bērnu iekļaušanā dzimtenes skolās.

Gan Latvijas, gan Igaunijas puse sastopas ar vairākiem izaicinājumiem šajā jomā, kā galveno varētu minēt skolotāju nesagatavotību reemigrējušo bērnu apmācībai. Pārstāvji secināja, ka sliktās latviešu vai igauņu valodas zināšanas ir tikai viena no problēmām, ar ko sastopas skolotāji. Tika spriests par speciālu mācību plānu izstrādi katram skolēnam, par nepieciešamību piesaistīt psihologus, kā arī uzsvērta nepieciešamība šiem mērķiem paredzēt finansējumu valsts budžetā. Pedagogu izglītošana darbam ar reemigrējušiem bērniem ir kļuvusi par prioritāru nepieciešamību mūsdienu situācijā, kad abas valstis visaugstākajā līmenī ir izteikušas atbalstu reemigrācijas procesam.

Abas puses vienojās turpmāk sadarboties elektronisko mācību līdzekļu izstrādes un praktiskās testēšanas jomā, kā arī rīkot kopīgas diskusijas par diasporas vajadzībām piemērotu tālmācības programmu sagatavošanu.

Anta Spunde
PBLA Izglītības padomes priekšsēdes vietniece

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>