Diasporas skolas piedalās PBLA izsludinātajā videokonkursā

Komentēt
Share
IMG_1958

Valsts svētku noskaņās Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) jau septembrī izsludināja konkursu latviešu skolām ārpus Latvijas. Konkursa ietvaros katrai skolai bija jāizveido savas skolas video, kur bērni, skolotāji un vecāki var ar lepnumu parādīt savas skolas nodarbības un īpašās vērtības.

Šī konkursa mērķi ir skolām parādīt citai citu, lai radītu priekšstatu par daudzām līdzīgām latviešu skolām pasaulē, lai celtu pašapziņu un lepnumu par savu skolu, lai kur tā atrastos un cik liela tā būtu. No iesūtītajiem darbiem arī redzams, ka mērķis ir panākts, jo skolotājas, kas strādājušas ar bērniem projekta veidošanā, atzinušas, ka pats video veidošanas process katrai skolai un skolēnam daudz ko devis. Skolotāja Kristīna Putene no Ņūdžersijas atzīst:
“Galvenais bija prieks, filmu gatavojot! Un tieši kā mērķos izteikts, cēlām skolēnu un skolas pašapziņu.”

Videokonkursā piedalījās 16 skolas no Dānijas, Zviedrijas, Beļģijas, Gruzijas, Lielbritānijas, Vācijas, ASV, Austrālijas un Kanādas.

Video vērtēšanai būs divas daļas. Žūrija video ierakstus vērtēs pēc radošuma – no tehniskās un vizuālās kvalitātes, kā arī no informācijas apjoma viedokļa. Tiks arī noteikts, cik labi videomateriāls sniedz informāciju par skolu un tās vidi. Otrā vērtēšanas daļa ir publikas balsojums, spiežot “Like” podziņu YouTube pie katras filmas. Aicinām visus interesentus iepazīties ar bērnu veidotajiem materiāliem par savām skolām un arī pašiem vērtēt filmas, spiežot “Like” pogu tās skolas materiālam, kas vislabāk iepaticies – līdz 13. novembrim.

Ar video konkursa dalībnieku darbiem varat iepazīties:
www.latviansonline.com

Konkursa uzvarētāji tiks pasludināti 14. novembrī, un uzvarētājas skolas tiks apbalvotas savas zemes 18. novembra sarīkojumā.

Daina Grosa
PBLA Izglītības padomes priekšsēde

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>