Šogad konkursā vēl kuplāks dalībnieku skaits

Komentēt
Share
kopbilde

26. oktobrī Millenium teātrī, Limerikā notika 2. bērnu un jauniešu talantu konkurss “Protu? Protu!”, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) izglītības nodaļas vadītāja Santa Eglīte. Konkursā piedalījās bērni vecumā no 2 līdz 18 gadiem. Šogad dalībnieki bija ieradušies vēl kuplākā pulkā, konkursā tika pārstāvētas LBĪ, Korkas, Mayo, Newry, Portlīšas, Limerikas, Charneville un Navanas skoliņas, kā arī mūzikas studija “Mazais letiņš” un Limerikas bērnu deju kolektīvs “Taurenītis”. Izstādē-izsolē augstāk pieminētajām skolām pievienojās Droghedas skola.

Tā kā katrai skolai bija sagatavoti vairāki priekšnesumi, tad visi dalībnieki saņēma kādu no 16 galvenajiem apbalvojumiem dažādās nominācijās. Žūriju pārstāvēja LBĪ priekšēdētājas vietnieks Pēteris Kļaviņš, kora eLVē 2. soprāns Maruta Kaire un Limerikas latviešu skolas sākumskolas skolotāja Inese Muzikante.
Pateicoties Latviešu biedrības Īrijā saliedētajai sadarbībai ar latviešu valodas aģentūru un Eiropas latviešu apvienību, šogad pasākums finansiāli tika atbalstīts no Izglītības ministrijas projektu līdzekļiem.
Sadarbībā ar vēstniecību, tika uzrunāta arī Limerikas pašvaldības pārstāvji, kuri ar savu klātbūtni pagodināja pasākumu. Limerikas kultūras pilsētas 2014 mākslinieciskais vadītājs Karl Wallace sveica visus klātesošos un izteica vēlmi turpināt attīstīt sadarbību ar latviešiem Limerikā un Dublinā, kur aktīvi tiek attīstītas pašdarbības jomas, kā arī ar Rīgu, kas būs Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014. gadā.
Ar savu klātbūtni konkursu pagodināja arī Latvijas Republikas vēstniecības Īrijā Padomniece, Konsulārās nodaļas vadītāja Vija Buša.

Pasākuma organizatori – Latviešu biedrība Īrijā – saka paldies jau iepriekš minētajām organizācijām, kā arī Latviešu luterāņu draudzei Īrijā, vietējiem masu medijiem, Limerikas Tehnoloģijas Institūta Millenium Theatre, fotogrāfam Aldim Liepiņam, māksliniecei Elitai Krūmiņai un strādīgajai žūrijai.

FOTO: Aldis Liepiņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>