Bērni dejo, S. Slaidiņa saņem Pateicības rakstu

Komentēt
Share
DSC_0506

Iepriekšējās nedēļas nogalē Dublinas mazie dejotāji devās savā pirmajā ārzemju koncertbraucienā, uz Londonu, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja Dublinas bērnu deju kolektīva vecāku padomes pārstāve Baiba Kalniņa.
Jau agri sestdienas rītā mazie dejotāji un viņu vecāki pulcējās Dublinas lidostā, lai dotos ceļā uz Lielbritānijas galvaspilsētu.

Ieradušies Londonā, čaklākie un izzināt gribošākie jau no paša rīta devās apskatīt pilsētas slavenākās vietas, pabija akvārijā, apskatīja Bekingemas pili un citas tūristu atrakcijas.
Dažas stundas vēlāk mazie dejotāji pulcējās pasākuma norises vietā, Skotu baznīcā, Londonas centrālajā daļā, lai izmēģinātu un sagatavotos koncertam.
Un tā, pavisam nemanot, pienāca lielais notikums – koncerts, kurā piedalījās TDA „Liesma” no Latvijas, vadītājs Jānis Marcinkēvičs, deju kopa „Londona Dejo”, vadītājs Viktors Grigulis, jauniešu deju kolektīvs „Salinieki”, vadītāja Dace Jankova – Priede, kā arī Dublinas bērnu deju kopa, kuru vada Solveiga Slaidiņa un Digna Miščenko.
Koncerts bija fantastisks deju piedzīvojums vairāk kā divu stundu garumā, kurā tika dejotas, gan jau tradicionālas, gan mazāk redzētas latviešu tautas dejas.
Dublinas mazie dejotāji, lai arī paguruši, turējās godam, un savas divas dejas nodejoja skanot skaļiem aplausiem un ovācijām.
Pasākuma laikā tika pasniegts Pateicības raksts deju kopai “Karbunkulis” un tās vadītājai Solveigai Slaidiņai par veikumu Dziesmu un Deju svētku tradīciju stiprināšanā, kuru parakstījusi Latvijas Republikas Kultūras Ministre Žanete Jaunzeme-Grende un Latvijas Nacionālā Kultūras Centra direktore Dace Melbārde.
Pēc skaistā un emocijām bagātā koncerta sākās sadancošanās īsti latviskā garā, kopā ar grupu „Austrumkalns”, kur nu varēja izdejoties katrs, kurš bija deju koncerta iedvesmots.
Svētdienā mazie dejotāji kopā ar vecākiem vēl apskatīja Londonu un tad jau devās mājās gatavoties nākamajiem koncertiem, jau tepat Dublinā.

FOTO: no Dublinas bērnu deju kopas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>