1600 bērnu, t.sk. no Īrijas, ierakstījuši vēlējumu 500 metrus garajā „Valodas kamoliņā”!

Komentēt
Share
valodaskamolins

Latviešu valodas aģentūra (LVA) 20. septembrī uzsāka Eiropas Valodu dienai veltītu mobilo ceļojumu „Valodas kamoliņš”. Mobilā ceļojuma laikā 1600 bērni no Rīgas, Salacgrīvas, Staiceles, Alojas, Limbažiem, Zaļeniekiem, Brocēniem, Dobeles, Saldus, kā arī no diasporas nedēļas nogales skolām 500 m garajā „Valodas kamoliņā” ierakstīja savu veltījumu latviešu valodai, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja LVA metodiķe Liene Valdmane.

Bērni novēlēja latviešu valodai ilgu mūžu, lielu runātāju skaitu, solījās to kopt, mīlēt un cītīgāk mācīties. Riekstiņu ģimene no Īrijas pilsētas Athy „Valodas kamoliņā” ierakstīja: „Lai valodas kamoliņā ievijas Īrijā dziedātā “Aijā žūžū” šūpuļdziesma, mana bērna smaids un uzticīgais, reizēm vaicājošais acu skatiens, pieauguša cilvēka drosme un uzdrīkstēšanās vīt savas “ģimenes ligzdu” svešā zemē, cieņā turot savu dzimto valodu, dzimtās zemes tradīcijas, kultūru un bezgalīgās ilgas pēc savas dzimtenes!”

Valodas kamoliņš ar bērnu un vecāku vēlējumiem 26. septembrī plkst. 14:00 tiks nodots papildināšanai un glabāšanai LNB Bērnu literatūras centram, Rīgā, Tērbatas ielā 75, 1.stāvā.

FOTO: LVA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>