Co. Mayo skoliņai lieli plāni jaunajam mācību gadam

Komentēt
Share
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

7. septembrī uz pirmo jaunā mācību gada nodarbību kopā sanāca Mayo Latviešu atbalsta grupas nedēļas nogales skoliņas bērni, vecāki un skolotājas. Par to, kā noritēja pirmā nodarbība un par jaunā mācību gada plāniem, portālam baltic-ireland.ie stāsta skoliņas skolotāja Zane Kažotniece:

“Mūsu pirmajā skolas dienā laika apstākļi bija nolēmuši solidarizēties ar pirmo skolas dienu Latvijā, kad rudenīgs lietus visus mērcēja uz nebēdu. Bet tas netraucēja Mayo Latviešu atbalsta grupas skoliņai atsākt savu darbu.
Šī diena bija priecīga atkalredzēšanās pēc tikai četrām nedēļām. Skoliņas bērni un vecāki ar siltu mirdzumu acīs atceras 3×3 nometni, kurā piedalījāmies mēs visi. 3×3 nometne arī bija galvenais notikums, kuru savās atmiņās par vasaras brīvdienām pieminēja gandrīz visi bērni. Bet ne jau tikai atmiņas vien ir nometnes ieguvums. Kāds, kurš agrāk pavisam reti runāja latviski, nu lepns skaita līdz desmit, kāds nenoguris dzied tautasdziesmas, kāds ikdienas soli papildina ar dažiem latvju danču elementiem, vēl kāds runā par atkārtotu kāpšanu Patrika kalnā, bet daža laba mamma ietinas pašaustā lakatā. Tāda bijusi mūsu vasara…
Bet tagad esam gatavi notikumiem bagātam jaunajam mācību gadam. Jau septembra nogalē pārstāvēsim Latviju starptautiskajā ģimeņu kultūras un sporta dienā Westport mākslas festivāla ietvaros. Plānojam arī doties uz bērnu talantu konkursu “Protu? Protu!” Limerikā, cītīgi lasīt “Bērnu žūrijas” grāmatas un turpināt jau aizsākto mācību darbu.
Gribu teikt lielu paldies skoliņas nenogurstošajām mammām, kuras ārpus skoliņas jau plāno saviesīgus vakarus un dalīšanos ar 3×3 nometnē iegūtajām zināšanām, jo, kā izrādās, katra esam darījusi kaut ko citu – austi lakati, cepta maize, kārtoti ziedi, austas prievītes u.t.t..

Ļoti labprāt savā pulciņā redzēsim arī jaunus skolniekus!

Mayo Latviešu atbalsta grupas skoliņu šogad finansiāli atbalsta arī vietējā pašvaldība, Latviešu Kultūras Fonds Īrijā un Latviešu valodas aģentūra no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”. Paldies!

Lai mums kopā izdodas!

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>