Šīs svētdienas radio raidījumā – par nedēļas nogales skoliņām

[ 1 ] Comment
Share
21latvietis51

Tuvojoties skolas sākumam, radio raidījumā “21.gadsimta latvietis” šosvētdien, 1. septembrī, plkst. 11.05 (pēc Īrijas laika), tiks runāts par latviešu skoliņām arzemēs, kurām šogad Latvijas valsts pirmo reizi piešķirs finansējumu, portālam baltic-ireland.ie pavēstīja raidījuma veidotāji.

Lai arī darbs šajās skoliņās balstās uz brīvprātības principa, skolēnu skaits dažā labā ir lielāks kā mazākajās Latvijas lauku skolās.
Par valsts atbalstu latviešu valodas izglītībai ārzemēs, diasporas skolu ikdienu un funkcijām Ansim Bogustovam stāstīs skolotājas no Īrijas un Lielbritānijas, Latviešu valodas aģentūras (LVA) pārstāves, kā arī, protams, paši skolēni.

Lai labi klausās!

Svaigāko, kā arī vecos raidījumus, katrs var noklausīties tagad jaunajā Latvijas radio mājaslapā www.lr1.latvijasradio.lv.

One Response to Šīs svētdienas radio raidījumā – par nedēļas nogales skoliņām

  1. Wilma Robles saka:

    Attiecībā uz Latvijas valsts atbalstu latviešu valodas saglabāšanai, t.sk. latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņām, viesis bija visai skeptiski noskaņots, paziņojot, ka Izglītības un zinātnes ministrijai diez vai atradīsies lieki 70 tūkstoši Ls, kas vajadzīgi, lai darbam Īrijā norīkotu izglītības atašeju. Tomēr, ja Īrijas latvieši paši saviem spēkiem varēs panākt, lai latviešu valodu māca Īrijas vispārizglītojošajās skolās, atbalsts pedagogiem noteikti būšot.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>