Mūzikas studijas – skolas “Mazais letiņš” un skolas “Saulgriezīte” izlaidums

Komentēt
Share
IMG_1093

Saulainā pavasara dienā, 26. maijā, abu Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) skoliņu skolēni, skolotāji un vecāki pulcējās uz izlaidumu, kurš šogad iekrāsojās Imanta Ziedoņa “Krāsaino pasaku” krāsās. Šogad šis brīdis izvērtās ļoti īpašs, jo pirmo reizi mūzikas studijas – skolas ”Mazais letiņš” piecu gadu pastāvēšanas vēsturē, skolā bija īsts izlaidums, jo to absolvēja 4 skolnieki – Zelma Elferte, Laura Makare, Krista Rītiņa un Dāvis Rītiņš.

Skolas vadība un skolēni, saviem draugiem bija sarūpējuši atzinības rakstus par apzinīgu latviešu kultūras tradīciju apguvi un mūzikas studijas – skolas “Mazais letiņš” absolvēšanu, ko rotāja atmiņu fotogrāfijas no kopīgajiem pasākumiem un skolas biedru paraksti.
Savukārt pašiem cītīgākajiem skolniekiem, kuri jau visus šos piecus gadus mācās mūzikas studijā – Paulai Aplokai, Ievai Barkus, Katrīnai Kašai, Kristai Rītiņai, Henrijam Brūveram, Ričardam Brūveram, Nilāvam Miezim, Kristenam Gailānam un Dāvim Rītiņam, skolas direktore pasniedza Latvijas Izglītības un Zinātnes ministrijas pateicības rakstus par uzcītīgu latviešu valodas un kultūras tradīciju apguvi, zināšanu pilnveidi.
Bet, lai tiktu pie liecībām, abu skoliņu bērniem un vecākiem bija jākārto eksāmeni, lai apliecinātu 2012./2013. mācību gadā apgūto. Dodoties pa Imanta Ziedoņa “Krāsaino pasaku” pēdām, skolēni ciemojās gan dzeltenajā – rokdarbu, gan zaļajā – mākslas, gan zilajā – mūzikas, gan pelēkajā – dabas zinību pasakā. Tajā pašā laikā vecāki gatavoja savas radošās pasaku interpretācijas, kuras vēlāk prezentēja bērniem, gan ar pašu gatavotajiem uzskates materiāliem, gan iepazīstinot ar Imanta Ziedoņa oriģināldarbu lasījumu.
Bērni un vecāki savu uzdevumu izpildīja godam un visi klātesošie, uzrādot eksāmena rezultātu lapas, bija godam nopelnījuši un saņēma gan liecības, gan diplomus, noslēdzot 2012./2013. mācību gadu, jo esam apzinīgi apmeklējuši gan stundas, gan pasākumus, gan piedalījušies dažādos koncertos. Bērni ir bijuši tik apzinīgi, cik apzinīgi bija viņu vecāki. Un te nu ir rezultāts – kopīgiem spēkiem ir paveikts liels darbs un mācību gads noslēdzies gan ar “Mazā letiņa” instrumentu klases priekšnesumu, gan “Saulgriezītes” 8 gadu jubilejas torti.
Paldies čaklajām “Mazā letiņa” skolotājām Rasai Stonkus un Zanei Lambertei, “Saulgriezītes” skolotājām Santai Eglītei, Evitai Zilgmei, Inesei Brilai par milzīgo darba ieguldījumu un sirsnīgo bērnu izglītošanu. Mīļajiem bērniem par uzcītību un izaugsmi, vecākiem par apzinīgumu, un dāsnajiem atbalstītājiem par atbalstu visa mācību gada garumā.
Lai visiem saulaina vasara un uz tikšanos 1. septembrī!

Sagatavoja Inguna Grietiņa

FOTO: Alda Šneidere

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>