Lieldienu burziņš Newry skoliņā

Komentēt
Share
DSCN0416

Saulainais Newry skoliņas Lieldienu burziņš notika skaistajā Lough Neagh Discovery Centrā, Oxford Island Nacionālajā Dabas Rezervātā Craigavonā (www.oxfordisland.com), uz kurieni skoliņas dalībnieki un vecāki devās, lai kopīgi nosvinētu pagājušās Lieldienas, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja Newry skoliņas skolotāja Agnese Šerbuka.

Kā jau ierasts Lieldienās, ciemos pie bērniem bija ieradies Lieldienu zaķis. Burziņš sākās ar Lieldienu mācību un jautrām rotaļām skolotājas Vinetas vadībā, kamēr Zaķis kopā ar vecākiem paslēpa olas tuvumā esošajā birztaliņā un pļavā. Atgriežoties no Lieldienu mācības, Zaķis bērniem uzdeva Lieldienu kontroljautājumus, un par pareizām atbildēm tika saņemtas pirmās balvas. Zaķa pirmais uzdevums bērniem bija olu meklēšana, kurš visvairāk atrada, tam tika balva.
Otrais uzdevums bija olu ripināšana no kalna, kas nebija nemaz tik vienkārši izdarāms – izsist no vietas pretinieka olu dabā, ne gluži tas pats, kas pa renīti ripināt.Trešais uzdevums – Lieldienu simbolu zīmēšana uz sejas. Šajā radošajā aktivitātē galvenās mākslinieces bija lielās meitenes, kuras ar lielu aizrautību apzīmēja mazāko bērnu sejiņas, un pēc kāda laika bija saradušies zaķēni un cāļi.
Pēc krāsošanas darbu pabeigšanas sekoja skolotājas sagatavots, katram savs latviešu valodas Lieldienu uzdevums.
Pēc uzdevumu izpildīšanas sākās jautrās un sportiskās Lieldienu stafetes, kurās izkustējās pilnīgi visi. Uzkalna galā pretinieki stafetēm varēja nodoties golfa aktivitātēm, kuras drīz vien ar lielu pārsvaru pārņēma stafetes.
Lielā darbošanās vēl nebija galā un visi devās jautrās jau zināmās rotaļās kā Juku Juku Sīki Putni, Kur tu teci gailīti u.c. rotaļas un tika izdziedātas arī dažas tautasdziesmas. Noslēgumā ar lielu interesi un atsaucību bērni un vecāki minēja Lieldienu mīklas un visiem tika arī raibās, pildītās šokolādes olas.
Kā nojaušat, Burziņš izvērtās par ļoti jautru un veselīgu Lieldienu pasākumu, laikapstākļi bija netipiski brīnišķīgi un ar nelielu žēluma sajūtu jāsaka, ka tika izzināta tikai neliela daļa no šī skaistā rezervāta, jo rezervāts ir milzīgs, pilns ar dažādiem putniem, zaķiem un citiem dzīvnieciņiem. Uz katra stūra, birzī un pļavā varēja satikt pelēkos garaušus un sajust, kā gaiss, mati un drēbes smaržo pēc pavasara!

FOTO: no Newry skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>