Skoliņas “Sprīdītis” pirmais mēnesis

Komentēt
Share
P1120390

Šī gada 13. aprīlī Galvejas puses latvieši nodibināja savu latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņu.
Par to, kā aizritējis pirmais mācību darba mēnesis visjaunākajā Īrijas latviešu bērnu skoliņā, kurai dots nosaukums “Sprīdītis”, portālam baltic-ireland.ie stāsta skoliņas audzēknes Elīzas māmiņa Liene:

“Ir aizritējusi mūsu skoliņas “Sprīdītis” trešā nodarbība. Kādas aktivitātes ir notikušas pa šo laiku? Katra sestdiena, kad mēs sanācām kopā, sākās ar noteiktu rituālu- rīta apli. Pirmajā nodarbībā mēs atstājām savu plaukstu nospiedumus uz skoliņas karoga. Mazie bērni ar plaukstiņu nospiedumiem veidoja saulītes. Pašiem mazākajiem dalībniekiem krāsu nospiedumi tika gan deguntelim, gan apģērbam. Lielie bērni mācījās pagatavot vāzi un tulpi papīra locījuma tehnikā. Mazie bērni kopā ar Elīzas vecmāmiņu spēlēja pirkstiņu spēles, darbojās ar papīru (burzīja, gludināja, vēdināja, mētāja…).
Pēc kopīgi padarītā darba vienojāmies kopīgā rotaļā ar dziedāšanu.

Otrajā nodarbībā lielie bērni gatavoja vāzītes un ziedus, kuru pagatavošanai izmantoja tualetes papīru rullīšus , dziju, kreppapīru un samta stieplītes. Savukārt, mazie bērni kopā ar savām māmiņām un tētiem taisīja glezniņas, kuras vēlāk tika ierāmētas. Te tika lietā liktas dažādas tehnikas: krāsu nospiedumi ar pirkstiņu un kociņu palīdzību, zīmēšana ar flomasteriem un zīmuļiem, kā arī aplicēšanas tehnika. Tad visi kopā iejutāmies Galvejas muzikantu lomā.
Pirmās divas nodarbības ar mums kopā bija Elīzas vecmāmiņa- pirmsskolas skolotāja, kuras idejas un palīdzība mums lieti noderēja.

Trešajā tikšanās reizē pie mums ciemos ieradās pele Hetija, kuras izteiksmīgais stāstījums (un Lienes ilustrācijas) ļāva mums iejusties pasakas ” Pie saulītes ciemos” varoņu tēlos. Pēc pasakas ķērāmies pie darba- gan lielie, gan mazie bērni gatavoja taurenīšus, kuru pagatavošanai izmantojām kreppapīru, samta stieplītes un knaģīšus. Darbošanās bija tik azartiska, ka tās rezultātā tapa veselas taureņu ģimenes. Tad mazie bērni ņēma iniciatīvu savās rokās: no somām tika ņemtas ārā krāsas un visas emocijas tika izliktas uz papīra lapām. Nodarbību beidzām ar dziesmiņu par māmiņu, tautiskajām rotaļām.
Visās mūsu aktivitātēs dominēja saulītes un ziedu tēmas, visās tikšanās reizēs valdīja krāsu spēle un prieks.
Šo pozitīvo emociju kulminācija būs mūsu ceturtā tikšanās reize- Mātes dienas svinības, kad sveiksim māmiņas
ar pašu gatavotiem apsveikumiem, kopīgi dziedātām dziesmām un rotaļām.”

FOTO: no Galvejas skoliņas arhīva
Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>