Lieldienu zaķa viesošanās skoliņā „Saulgriezīte”

[ 3 ] Comments
Share
Rotalas2

Lieldienu svētdienā pie saulgriezēniem – Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas “Saulgriezīte” audzēkņiem, ieradās īpašs viesis – Lieldienu zaķis. Diemžēl, neparedzamo laikapstākļu dēļ, svētkus nesvinējām brīvā dabā, kā bija paredzēts, bet gan sanācām kopā Lantern centrā, portālam baltic-ireland.ie pavēstīja skolotāja Santa Eglīte.

Lieldienu un pavasara svinēšanai bērni bija gatavojušies marta nodarbībās. Vecāko klašu skolēni mācījās par Latvijas kokiem, izvēloties sev mīļu koku un izveidojot informatīvu plakātu ar latviešu tautasdziesmām, mīklām un ticējumiem. Plakāti tika prezentēti pēdējā marta nodarbībā. Mazākie saulgriezēni kopā ar skolotāju Inesi dekorēja papīra olas un veidoja īpašus Lieldienu groziņus. Vidējās grupas skolēni martā apguva Lieldienu tradīcijas, mācījās dzejoļus un sakāmvārdus.
Šoreiz visu grupu skolēni uz iksvētdienas nodarbību ieradās ar vecākiem, lai kopīgi atzīmētu svētkus. Atraktīvais Lieldienu viesis aicināja visus vienoties kopīgās dejās un iet rotaļās. Nodarbības sākumā bērni veidoja krāsainus Lieldienu olu vainadziņus. Netika aizmirstas Lieldienu tradīcijas: bērniem ļoti patika olu ripināšana un olu kaujas. Sacenšoties Lieldienu ticējumu konkursā un minot Lieldienu mīklas, vecākos varēja manīt lielu sacīkšu garu. Bērni un vecāki varēja piedalīties Lieldienu olu izkrāsošanas izstādē, kas tika ierīkota kopīgajā zālē. Par piedalīšanos konkursos un spēlēs visi no Lieldienu zaķa saņēma mazas saldumu dāvaniņas. Neviens nebija arī aizmirsis par gardu svētku galdu, uz kura, protams, tika likts liels sāls pods visiem tiem olu ēdājiem, kas nevēlas visu nākošo gadu melot.
Pavasaris “Saulgriezītē” ir ienācis ar aktīvu darbošanos. Aprīlis būs gatavošanās mēnesis Latvijas Kultūras dienām maijā, kurās arī saulgriezēni ir aicināti piedalīties.

FOTO: no skoliņas vecāku arhīviem

3 Responses to Lieldienu zaķa viesošanās skoliņā „Saulgriezīte”

 1. Nodarbibas saka:

  Sveiki,

  Loti gribetu uzzinat kádas aktivitátes ir mazajiem Lantern centriná prieksh meitinas un sev arí! Meitinai ir 2,5 gadini un loti patík dancot pie Túdalin Tagadin!!

  Paldies
  Ieva

 2. Informācija par "Saulgriezīti" saka:

  Ieva, LBI skola “Saulgriezīte” tiekas ik svētdienu CBS Synge Street skolas telpās, Dublin 8 ( Lantern centra blakus ēkā). Šajā mācību gadā ir tikai palikušas vēl 2 nodarbības. Jauno mācību gadu atsāksim septembrī. Jaunāko bērnu grupa pulcē bērnus no 3 gadu vecuma. Papildus skolas nodarbībām Lantern centrā notiek ” Mazā Letiņa” un bērnu deju kolektīva mēginājumi. Iesaku Jums apmeklēt 2. Latviešu Kultūras dienas Dublinā šajā nogalē, kur arī mūs varēs satikt skoliņu izstādē.

  • Nodarbibas saka:

   Liels paldies par informaciju. Pabiju Kultúras Dienás un redzéju mazos no “Mazá Letina”, loti mili. Doshos uz Lantern centru pieteikt meitinu uz Septembri, jo tad mums bús 3 gadini!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>