Apaļš kā pūpols, vesels kā rutks

Komentēt
Share
IMG_8873

Šogad, ņemot vērā nemīlīgos laika apstākļus, Droghedas skoliņā tika nolemts, ka Lieldienas tiks svinētas skoliņas pagalmā, lai, vajadzības gadījumā, var iemukt atpakaļ siltajā klases telpā.
Un tā, šodien Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas bērni, vecāki un skolotājas sapulcējās pļaviņā, lai ar olu ripināšanu un rotaļām svinētu Lieldienas.

Vispirms bērniem bija jāatrod olas, ko pļaviņā bija paslēpis Lieldienu zaķis. Laikam tāpēc, ka olas bija no šokolādes, tās, viens un divi, tika atrastas, lai arī Lieldienu zaķis savus pārsteigumus noglabāja tā kārtīgi – gan puķu dobēs un zālītē, gan krūmos un pat kokos!
Kad nu visas šokolādes olas bija atrastas, pienāca kārta īstajām, pašu bērnu krāsotajām olām. Sadaloties divās komandās, bērni sacentās olu ripināšanā. Uzvarētājs balvā saņēma šokolādes zaķi! Kad nu arī šīs jautrības bija galā, sakot: “Apaļš kā pūpols, vesels kā rutks, slimībā ārā, veselība iekšā!”, nāca skolotāja Teiksma un nopēra bērnus un vecākus ar pūpolzaru. Tā kā ņemiet vērā – tagad droghedieši būs brangi, veseli un apaļi kā pūpoli!
Lai arī pie debesīm spīdēja saulīte, laiks nemaz nebija pavasarīgs, tāpēc pēc dažām rotaļām Lieldienu svinētāju saime pārcēlās uz klases telpu, kur, jautrībai sitot augstu vilni, mazie bērni kopā ar skolotāju Teiksmu Kuzņecovu turpināja iet rotaļās, dziedāja un ēda olas, bet vecākās grupas audzēkņi un skolotāja Inga Tairova pašu rokām gatavoja groziņus, kur Lieldienu rītā salikt skaisti nokrāsotās olas. Tāpat tika pārrunāti Lieldienu ticējumi un minētas mīklas, neizpalika arī olu kaujas!
Visi bērni, čaklie olu krāsotāji un ripinātāji, saņēma dāvanu – gadalaiku grāmatu “No Meteņiem līdz Lieldienām”, kas Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņā nokļuva ar Latviešu valodas aģentūras (LVA) gādību, bet vecākās grupas bērni tika apbalvoti arī ar diplomiem – par aktīvu piedalīšanos olu sacensībās.

Priecīgas Lieldienas Jums visiem novēl Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņa!

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>