Lieldienas Navanas Zaķu muižā

Komentēt
Share
P1050536

Tieši nedēļu pirms Lieldienām, 23. martā, Navanas latviešu skoliņas bērni nolēma ciemoties Lieldienu Zaķa muižā un apskatīt, kā Zaķis gatavojas šiem svētkiem, portālam baltic-ireland.ie darīja zināmu Navanas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas un jauniešu apvienības skolotāja Inga Zvirgzdiņa.
Stāstījumu turpina skolotāja Inga Zvirgzdiņa:

“Zaķis mūs sagaidīja ar uzdevumu – bija jāsavāc dabas materiāli, kas nepieciešami olu krāsošanai. Bērni uzzinēja, ka dabā atrodamās zaļās zāles lapiņas un stiebriņi var būt lielisks palīgs šajā procesā.
Katrs bērniņš rūpīgi sagatavoja olas krāsošanai – pielika zāles lapiņas, ietina krāsainos dzīparos un lika olas krāsoties sīpolu mizās, lai tās iznāk skaisti raibas, krāsotas, ievērojot latviskās tradīcijas.
Kamēr olas krāsojās, skolotāja Marita pastāstīja, kāpēc mums, latviešiem, Lieldienu svētki ir svarīgi. Bērni uzzināja, kā agrāk tika svinētas Lieldienas, kādi ir tautas ticējumi saistībā ar šiem svētkiem!
Tad skoliņas bērni mācīja Lieldienu Zaķim rotaļas un tautas dziesmas par Lieldienām.
Savukārt Lieldienu Zaķis uzdeva mīklas par Lieldienām un katrs atminētājs saņēma balvas.
Kad olas bija nokrāsotas, ar milzīgu sajūsmu katrs varēja apskatīt, cik skaista bija sakrāsojusies katra darinātā ola.
Varēja sākties olu ripināšana. Tās bija “sīvas” cīņas, jo, kā izrādījās, ripināt olas un uzvarēt – nav nemaz tik vienkārši!
Bērni uzzināja, ka viena no skaistākajām Lieldienu tradīcijām ir šūpošanās – visi tika izšūpoti – tas tik bija jautri!
Ar sajūsmu bērni uzņēma Zaķa aicinājumu doties laukā un meklēt tur apslēptās Lieldienu “bagātības”. Katrs tika pie sava olu groziņa ar šokolādes olām!
Ciemojoties pie Lieldienu Zaķa, bērni uzzināja daudz interesanta saistībā ar Lieldienu svētkiem un to svinēšanas tradīcijām. Cienājoties ar Zaķa sarūpētajiem našķiem, bērni pārliecinājās, ka Lieldienu Zaķis ir godam sagatavojies svētkiem un
LIELDIENAS BŪS!

Mēs visi, skoliņas bērni, vecāki un skolotāji, sakām lielu paldies viesmīlīgās Zaķu muižas saimniecēm – Vijai Ramatei, Sandrai Gereišai un Anitai Skudrai par fantastiskajiem pīrāgiem un brīnišķīgo uzņemšanu!”

FOTO: no Navanas skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>