Latviešu valodas aģentūras Ziemassvētku dāvana

Komentēt
Share
Gramatas

Latviešu valodas aģentūra (LVA) Ziemassvētkos visām diasporas skolām ir sarūpējusi krāšņu un vērtīgu dāvanu – Indras Sproģes grāmatas „Joka pēc alfabēts” (komplektā arī DVD un plakāts) un „Māci mani, Degunlāci” (ar DVD, ko iedziedājis Renārs Kaupers), kā arī bērnu dzejas antoloģiju „Bērniem skaitāmi dzejoļi”, kurā skaisti ilustrētās 504 lappusēs apkopoti 376 dzejoļi.

Lielākā daļa grāmatu, kopā 73 komplekti, jau ir sākuši tālo ceļu pie latviešu bērniem visā pasaulē – no Brazīlijas līdz pat tālajiem Sibīrijas ciemiem. Skolas, kas laikus neatsaucās uz aicinājumu pieteikties, grāmatas varēs saņemt Latviešu valodas aģentūrā, Lāčplēša ielā 35-12, līdz nākamā gada jūlijam, kad daudzi ārzemēs mītošie latvieši ir ieplānojuši apmeklēt Dziesmu svētkus.
Iepriecināta par Latviešu valodas aģentūras Ziemassvētku dāvanu mazajiem latviešiem visā pasaulē bija arī „Joka pēc alfabēts” un „Māci mani, Degunlāci” autore Indra Sproģe, kas savām grāmatām līdzi sūta ceļavārdus: „Degunlāča mamma ir ļoti priecīga, ka Degunlācītim ir tāda iespēja – apceļot gandrīz visu pasauli. Degunlācis ne tikai apceļos Dienvidameriku, Ziemeļameriku, Austrāliju un Eirāziju, viņš kopā ar Sliņķi un zaļo Žurku rādīs bērniem, cik interesants un krāsains ir latviešu alfabēts, skatīsies zvaigznēs un skaitīs, cik staru ir Brīvības pieminekļa zvaigznēm. Nosauks vārdā visas Saules sistēmas planētas un izskaitīs visus brīnumus uz tām. Izdzīvos visus gadalaikus un mēnešu ritējumu tajos. Izraks pludmales smiltīs visus kontinentus un saskaitīs kājas aitām, suņiem, skudrām, vabolēm, krēsliem un flīģeļiem. Mīļie bērni tāltālajās zemēs, dziediet un dejojiet kopā ar Degunlācīti, skatieties multfilmas un priecājieties, lai gudrības tikmēr pavisam klusi un viegli atnāk pie jums. Skatieties dzirkstošām acīm milzīgajā un krāsainajā pasaulē! Esiet radoši un izdomājiet paši savus stāstus, izmantojot visus latviešu alfabēta burtus. Un pēc tam izstāstiet tos visai plašajai pasaulei.”

Latviešu valodas aģentūra izveidota 2009. gada 1. jūlijā, apvienojot Valsts valodas aģentūru un Latviešu valodas apguves valsts aģentūru. Tās mērķis ir nostiprināt latviešu valodas – Latvijas Republikas valsts valodas un Eiropas Savienības oficiālās valodas – statusu un sekmēt ilgtspējīgu attīstību. Viena no Latviešu valodas aģentūras funkcijām ir sniegt atbalstu latviešu diasporai ārvalstīs latviešu valodas apguvē un valodas saglabāšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>