Droghedas skoliņas pirmie Ziemassvētki

Komentēt
Share
IMG_8134

Šodien, 15. decembrī, Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas bērni, vecāki un skolotāji sanāca kopā, lai svinētu Ziemassvētkus.
Skoliņas bērnus bija ieradies sveikt ne tikai Ziemassvētku vecītis, bet arīdzan Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Īrijā Pēteris Kārlis Elferts, kurš bērniem atveda gardos “Laimas” našķus.

Pēc tam, kad Elferta kungs bija pārbaudījis bērnu zināšanas un visus apdāvinājis, skoliņas audzēkņi ar pašgatavotām mantiņām izrotāja Ziemassvētku eglīti, bet tad priekšā bija grūts uzdevums – atrast pazudušo lāča ziemas miegu. Palīgā tika ņemta gan dziedāšana, gan rotaļas, gan iesaistīti vecāki. Vecākās grupas bērni bija pārliecināti, ka lāča ziemas miegu palīdzēs atrast Noras Valteres ludziņa “Rūķīšu nedarbi”, bet visi kā viens domāja, ka situāciju varēs glābt ar pikošanos. Tomēr risinājums izrādījās pavisam vienkāršs – lācis savu ziemas miegu atguva kopā ar medus podu, ko uz Droghedu bija atnesis Ziemassvētku vecītis!
Kad lāča ķibeles bija atrisinātas, pie dāvanām tika arī visi bērni. Īsti latviskās tradīcijās, lai saņemtu dāvanu, katram bērnam bija jānoskaita dzejolītis. Ziemassvētku vecītis bija patīkami pārsteigts un visiem bērniem, kā arī skolotājām, izdalīja dāvanas, žagari šoreiz netika nevienam!

Bilžu galeriju skatīt www.draugiem.lv/baltic-ireland.ie.

P.S. Nākamā nodarbība Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņā notiks 12. janvārī.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>