Bērnu žurnāla EZIS sveicieni un informācija tiem, kuri ārpus Latvijas

Komentēt
Share
Ezis

Sveicināti!

Saņemot ziņas no vecākiem, vecmāmiņām, auklītēm, audzinātājām, skolotājām un pasakainus zīmējumus no bērniem, mēs uzzinām, ka mūsu žurnāliņš nav rets viesis mājokļos un bērnu pulcēšanās vietās ārpus Latvijas.

Taču daudzi, kuriem EZIS būtu labs draugs un palīgs, varbūt par to neko daudz nezina. Labprāt mazliet pastāstīsim.
EZIS pirms vairāk nekā 20 gadiem radīts maziem bērniem – tā nelielais izmērs ir piemērots mazu rociņu tvērienam. Žurnālu veidojam tā, lai tas interesētu jau divus gadus mazu bērniņu, kura acis galvenokārt saista dzīvnieku foto un krāsainie zīmējumi. Mazliet vecākus bērnus valdzina arī pasakas un dzejoļi, kurus ģimenē vai bērnu dārzā pieaugušie lasa priekšā. Daudz izdomas veltām lasītprasmes veicināšanai. Nemēģinām ieņemt ābeces vietu, bet interesi par burtu un ciparu pasauli modinām ar asprātīgiem uzdevumiem, nelieliem tekstiem.
EZIS maziem bērniem piemērotā veidā māca just, domāt, burtot, skaitīt, zīmēt, saudzēt dabu, atšķirt labu no ļauna. Tas iepazīstina ar pasauli un Latviju. Vienmēr atzīmējam gada galvenos svētkus: Lieldienas, Māmiņdienu, Jāņus, 18.novembri, Ziemsvētkus. Bieži iesaistām uzdevumos tautas dziesmas, mīklas, pasakas.
EZIS rosina bērnus darboties, izpaust sevi. Tas uzdod jautājumus, mudina zīmēt, aicina salīdzināt, pētīt, prātot. Taču pats galvenais – EZIS iedvesmo mīlēt. Mīlēt mammu, tēti, vilciņu, kaķīti, valodu, sniegpārsliņas, tautas dziesmas, Latviju.
Katrs žurnāla numurs tiek veidots no jauna, piesaistot latviešu rakstniekus, māksliniekus, fotogrāfus.

EZIM ir mājas lapa, kurā var iepazīties ar žurnālu un ērti atrast ziņas, kā to pasūtīt 2013.gadam – www.ziliteunezis.lv.
Varbūt jums ir kas jautājams mums? Un mēs labprāt saņemtu ierosinājumus, ieteikumus, padomus, kas palīdzētu darbā.
Mūsu e-pasta adrese:
* ezis@ziliteunezis.lv
* janis@zīliteunezis.lv

Priecīgu ziemu!
Žurnāls EZIS:
Māra Cielēna, rakstniece, redaktore
Irēna Lūse, māksliniece, mākslinieciskā redaktore
Jānis Kuzmins, projekta vadītājs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>