Ziņas no Korkas latviešu skoliņas

Komentēt
Share
DSCN1573

30. septembrī Korkas Latviešu skoliņas bērni, viņu vecāki un, protams, arī skolotājas ar prieku aizvadīja Miķeļdienu, portālam baltic-ireland.ie pavēstīja Latviešu Sabiedrības Korkā (LSC) latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas skolotāja Anita Litauniece.
Par visu, kas šajā dienā notika Korkā, turpina pieredzes bagātā skolotāja Anita Litauniece:

“Tradicionālie ražas svētki aizsāka mūsu mācību gadu visās grupās ar iknedēļas nodarbībām ceturtdienu pēcpusdienās un svētdienās.
Pasākums sākās ar Miķeļdienas gadatirgus galdu iekārtošanu, – tapušo darinājumu izstādīšanu.
Svarīgākais šajā procesā bija bērnu prieks un vēlme parādīt un izstāstīt, kas tapis viņu mājās šogad. Klase dūca kā bišu strops, un visi vecāki arī iesaistīti, jo katram bērnam vajadzīgs klausītājs, skatītājs un jūsmīgs vērtētājs no malas. Kad emocijas norimušas un galdi sakārtoti, varējām apsēsties un paspēlēties ar valodu. Pirmā valodas spēle – „Gadalaiki”. Otrā – uz lieliem plakātiem pārnestā jaunā vārdu spēle no pēdējā žurnāla „Ezis”- atrodi paslēpto vārdu un izlasi teikumu.
Tad dvīņi no Miķeļdienas tirgus galdiem – kartupeļu Eži un garkājainais jautrais Apelsīnzaķis nospēlēja improvizētu latviešu tautas pasaku par diviem brāļiem Ežiem, kuri meža gravā „nokrēja”, bet patiesībā izjokoja Zaķi. Gan lielie, gan mazie skatītāji bija uzmanīgi klausītāji un skatītāji, dzīvoja līdzi un piedalījās improvizētās sarunās. Kuram tad pienākas lielā zelta medaļa? Cik atviegloti visi jutās, kad Eži atklāja savu joku un centīgais sportotājs Zaķis tika pie godam nopelnītās balvas! Tā bija improvizācija par olimpisko sacensību tēmu, jokiem un draudzību.

Pirms sākām andeli vēl kopīgai apbrīnai vienu pēc otra pacēlām augšā no galda izteiksmīgos darinājumus, minējām, un jautājām pēc autoriem. Izcili un daudzveidīgi rudens lapu rožu pušķi un ziedu kompozīcijas, apaļš un smaidīgs apelsīnu Citplanētietis ar filigrāni darinātu smaidu, jautri un gari mežrozīšu augļu kāpuri, kartupeļu vīriņi un burkānu Prātnieks, gurķu laivas ar airētājiem, kabaču retro auto ar visu šoferi, oriģināls dinozaurs, Gulbju ezers ar smalki veidotiem ābolu gulbjiem un kas tik vēl ne! Pat pats Miķelītis šogad bija atjājis uz balta patisonzirga no kaimiņu Karrigalaines.
Ja kādam būs nepieciešamas idejas nākamajiem ražas svētkiem, varat griezties pie mums, jo mūsu fotogrāfi jau sakrājuši veselu darinājumu videotēku.
Tirgošanās noritēja veiksmīgi, aizrautīgās sarunās, pircēji nebija skopi, un rudens veltes pārgāja jaunos grozos apmaiņā pret saldumiem.
Vēl nobaudījām mammu sarūpēto plātsmaizi un izgājām rotaļas.
Pasākuma beigās visi kopā nodziedājām tautas dziesmu par zīli Rīgas torņa galiņā, kurai jādzied skaisti. Godinot komponistu Uldi Stabulnieku, Kristapa tēva Māra ģitāras pavadījumā sirsnīgi izskanēja „Nāk rudens apgleznot Latviju.”

Šogad tāpat kā pagājušogad skoliņā darbs norit trīs grupās ceturtdienās – pirmsskolas, 1.klasē un 2. klasē, un svētdienās- mazo bērnu klasītē no 2 gadiem.
Šogad izmēģinām arī interešu nodarbību programmu – tamborēšanu, kuru sastādīja un skoliņai piedāvāja īsta māksliniece šajā jomā – mūsu Alises mamma Sabīne.Top kokles spēles programma sadarbībā ar Francīša mammu Kristīni. Ja ir bērni, kuri gribētu šīs prasmes attīstīt ārpusskolas pulciņā, dodiet ziņu, mēģināsim noorganizēt.

Visas ģimenes ir iesaistījušās grāmatu žūrijas darbā, gan bērnu, gan vecāku žurijā, no Latvijas saņemtās jaunizdotās 24 grāmatas ceļo no ģimenes uz ģimeni. Var iesaistīties grāmatu lasīšanas ķēdītē, ja arī neapmeklējat mūsu skoliņu.

Skoliņa ir „Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” vēstnese Korkā. Community Center esam izvietojuši informatīvos reklāmmateriālus latviešu un angļu valodās, visi skoliņas bērni un vecāki saņēma speciālās nozīmītes un informatīvos materiālus, lai kļūtu pamanāmi un zinoši vēstītāji.

Gatavojamies konkursam „Protu! Protu!”. Uz Dublinu mums līdzi „lidos” tamborēti balodīši, kurus varēs iegādāties arī citi konkursa dalībnieki, un pirmos jau varat apskatīt klātpieliktajā fotogrāfijā.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>