Ražas svētki Newry

Komentēt
Share
P1140660

Sestdien, 22. septembrī, Newry skoliņā notika Ražas svētku pasākums, kuram gan vecāki, gan bērni bija īpaši gatavojušies un ļoti centušies, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja Agnese Šerbuka.
Turpina Newry Latviešu bērnu un jauniešu centra skolotāja Agnese Šerbuka:

“Visi darbiņi bija interesanti un radoši, cits no cita atšķīrās un iedvesmoja turpmākiem darbiem. Ražas svētku izstādē piedalījās visi skoliņas dalībnieki, bet gardumu izstādē “Rudens Pasaka” piedalījās visi dalībnieku vecāki. Viens no spilgtākajiem vecāku darbiņiem bija Hēras mammas Agneses darbiņš “Baravikas”, kas visiem atsauca atmiņā sēņošanas laiku Latvijā un parādīja, ka neesam aizmirsuši par latviešu virtuves skaistajām tradīcijām. Lieki piebilst, ka arī pārējie izstādes gardumi tā vien vilināja mūs pie galda.

Pasākums sākās ar informatīvo tikšanos ar LR Goda Konsulāta Ziemeļīrijā pārstāvi Edīti Mucenieci, kura pastāstīja vecākiem par dažādiem noderīgiem jautājumiem, toties vecāki uzdeva visus neskaidros jautājumus, kas saistīti ar dzīvi šeit Ziemeļīrijā. Kamēr vecāki izrunāja neskaidros jautājumus, tikmēr bērni ar lielu prieku darbojās Radošajā Darbnīcā ar origami un mālu kopā ar mākslas skolotāju un rokdarbnieci Sandiju Štreinerti. Beidzoties Radošajai Darbnīcai, bērni kopā ar skolotājām noskatījās latviešu multfilmu “Kaķīša Dzirnavas” un atbildēja uz jautājumiem.
Pēc multfilmas noskatīšanās bērniem piebiedrojās vecāki un sākās izglītojoša un muzikāla Miķeļdienas Mācība, kad visi kopā izdziedājām latviešu tautasdziesmas “Sijā Auzas Tautu Meita” un “Neba Maize Pati Nāca”, un lauku virtuvē satikās saimeniece Zita un tautumeita Agnese, kuras pastāstīja un parādīja bērniem, Kā Top Maizīte, izvedot cauri maizes cepšanas procesam. Arī bērni tika pie maizes mīcīšanas un sava mazā klaipa veidošanas, uz kura katrs centās iezīmēt Jumi, auglības simbolu, lai tas nestu svētību un bagātu ražu arī nākamā gada rudenī.
Pasākuma beigās visi kopā izbaudījām rudens gardumus un devāmies līksmās rotaļās. Pateicībā par piedalīšanos Ražas svētku izstādē bērni saņēma atzinības rakstus un noderīgas balviņas.
Uz tikšanos nākamajā pasākumā!”

FOTO: no Newry skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>