Diasporas skolotāji mācās radošumu

Komentēt
Share
IMG_31331

Šajās dienās, no 25. līdz 27. jūlijam, Latvijā notiek ikgadējie latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņu skolotāju tālākizglītības kursi. Šogad Latviešu valodas aģentūra (LVA) tos rīko “Ratniekos” un tajos piedalās 50 diasporas pedagogi teju no visas pasaules, to skaitā arī divas skolotājas no Īrijas (“Zinītis” Virginia un “Ābolītis” Drogheda).

Pirmais semināra vakars šogad izvērtās īpaši svinīgs, jo “Ratniekos” tika godināts Latvijas simtgades karogs. Skolotāji tikās ar šī īpaši austā karoga autori, tekstilmākslinieci Dagniju Kupči, kā arī parakstījās vēstījumu grāmatā, kas kopā ar simtgades karogu apceļo tautiešus pasaulē.
Tāpat pirmās dienas vakarā ar klusuma brīdi tika pieminēta pāragri mūžībā aizgājusī Carlow Dzintara
mākslas skolas dibinātāja, vadītāja un skolotāja Inta Dreimane-Riekstiņa.
Katru gadu diasporas skolotāju kursos akcents tiek likts uz kaut ko citu, šogad pedagogiem tiek piedāvāts padziļināti apgūt radošu pieeju mācībām. Šajā jomā ar nedēļas nogales skoliņu skolotājiem savās zināšanās dalās Dr. paed. Ingrīda Muraškovska, Gundega Blumberga, Daira Liepiņa un Dr. Psych. Jānis Grants.
Tāpat skolotājiem tiek piedāvāta plaša informatīvi izglītojoša programma, kas noteikti vēlāk noderēs darbā ar diasporas bērniem, kā arī dažādas lekcijas un prezentācijas.
Pārējā laikā diasporas skolotājas, kas pārsvarā gadījumos savā starpā ir labi pazīstamas, dalās pieredzē, izbauda ilgi gaidīto satikšanos un priecājas, ka labais gariņš – LVA diasporas projektu koordinatore Aija Otomere – pēc ilgāka
pārtraukuma atkal ir viņu vidū.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>