Īrijas un Lielbritānijas diasporas skolotāji tiekas seminārā Bradfordā

Komentēt
Share
IMG_6650

Š.g. 1., 2. aprīlī Bredfordā, Lielbritānijā, notika Īrijas un Lielbritānijas diasporas skolotāju seminārs, ko organizēja Eiropas Latviešu apvienība (ELA), Latviešu valodas aģentūra (LVA), Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Latviešu nacionālā padome Lielbritānijā (LNPL), informē LVA Izglītības metodiķe Santa Kazāka.

Seminārā piedalījās 41 dalībnieks: Lielbritānijas un Īrijas nedēļas nogales skoliņu skolotāji, Eiropas Latviešu apvienības, Latviešu valodas aģentūras un Latvijas Republikas vēstniecības Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē pārstāvji.
Pēc sirsnīgām atklāšanas uzrunām katra skoliņa sniedza savu vizītkarti. Prieks, ka jaunās skolas pārstāvēja pat vairāki skolotāji un vecāki.
Skolotāji tika iepazīstināti ar LVA jaunumiem diasporas atbalstā. Vērtīgu informāciju par gatavošanos Līgo svētkiem sniedza LNPL jauniešu nozares vadītāja.
Pēcpusdienā skolotāji strādāja darba grupās par mācību nodarbību plānošanu, īstenošanu un izvērtēšanu, kā arī guva ieskatu par tālmācības iespējām interaktīvās platformas ClassFlow vidē.
Nākamajā dienā semināra dalībnieki strādāja pie tēmas “Latviskā izglītība diasporā nākotnē”. Pēc noteiktiem kritērijiem izstrādātie grupu darba rezultāti skaidri pauda diasporas izglītības patiesās vajadzības. Lielu interesi klausītājos raisīja Droghedas, Pīterboro un Portadaunas skolu pieredze.
Semināra noslēgumā skolotāji atzinīgi novērtēja kursu programmu un uzsvēra, ka šādas tikšanās ir vērtīgas gan informācijai, gan savstarpējai pieredzes apmaiņai.

Liels paldies mājīgā “Daugavas vanagu” nama saimniekiem par uzņemšanu un LNPL Izglītības referentam Mārim Pūlim par ikgadēju semināru organizēšanu.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>