Skoliņas tiek aicinātas pieteikties finansējumam

Komentēt
Share
IMG_1525

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) un Latviešu valodas aģentūra (LVA) aicina latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas Eiropas valstīs pieteikties 2017. gadā pieejamajam finansiālajam atbalstam no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas “Valsts valodas politika un pārvalde”. Šogad finansiālais atbalsts tiks sniegts vismaz 25 latviešu nedēļas nogales skolām Eiropā. Pieejamais finansējums 37800 EUR.

Finansējumu iespējams saņemt:
· telpu īres,
· bērnu apdrošināšanas
· skolotāju ceļa izdevumu segšanai, izmantojot sabiedrisko transportu no dzīvesvietas uz skolu un
atpakaļ.
Individuālos gadījumos Finanšu komisija var izskatīt arī citu izdevumu kompensācijas pieprasījumu.
Tiks akceptēti tēriņi no 2017. gada 1. janvāra līdz 15.novembrim.
Atskaišu un pārskatu iesūtīšanas termiņš šogad būs 2017.gada 15.novembris.
Visām latviešu nedēļas nogales skolām Eiropā, kas atbilst zemāk minētajiem kritērijiem un vēlas pieteikties finansiālā atbalsta saņemšanai, elektroniskā pieteikuma anketa ir jāaizpilda līdz 2017. gada 18. aprīlim plkst. 17.00 pēc Latvijas laika.

13 Kritēriji diasporas nedēļas nogales skolām finansiālā atbalsta saņemšanai:
* skola darbojas jau vismaz 12 mēnešus;
* skolas mērķis atbilst diasporas nedēļas nogales skolu koncepcijai – saglabāt un uzturēt latvisko identitāti, apgūstot latviešu valodu un kultūru;
* skolā darbojas vismaz 2 skolotāji, un vienam no tiem ir pedagoģiskā izglītība vai arī skolotājiem ir iespējams konsultēties ar kvalificētu pedagogu;
* skolu regulāri apmeklē vismaz 10 bērni vecumā līdz 18 gadiem;
* skola darbojas pēc vismaz 75 stundu mācību programmas, no kuras daļa ir paredzēta latviešu valodas apguvei (1 stunda = 40 minūtes; mācību programmā ietilpst arī skolas pasākumi);
* skolā ir pieejams skolēnu saraksts, žurnāls;
* skolā ir izveidota un darbojas skolas padome, kurā ir vismaz viens vecāku pārstāvis;
* skolai ir noslēgti līgumi ar vecākiem;
* ja skolai tiek piešķirts finansējums šī projekta ietvaros, tās vadība garantē, ka nesamazinās vecāku līdzmaksājuma apjomu, kā arī neatteiksies no citu personu (NVO, vēstniecību, privātpersonu) sniegtā atbalsta;
* līdzekļu piešķiršanas gadījumā skola atskaitē iesniedz čekus par precīzi tādu pašu summu, kāda tai tikusi piešķirta;
* skolai nav nenokārtotu saistību pret LVA;
* skola 2017. gadā publicēs vismaz divus preses ziņojumus ar norādi uz skolai sniegto līdzfinansējumu;
* gadījumā, ja skola tiek likvidēta, par piešķirtajām finansēm iegādātos mācību līdzekļus un materiālus nodod ELA rīcībā.

Pieteikumus vērtēs komisija, kurā ir LVA, ELA, Latviešu nacionālās padomes Lielbritānijā (LNPL) un Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) pārstāvji.
Finansiālā atbalsta piešķiršanas gadījumā šī anketa tiks pievienota ar finansējuma saņēmēju slēgtajam līgumam, ko tiks aicināts parakstīt (un tādējādi apliecināt tās satura patiesumu) katras skolas pārstāvis – skolas vadītājs.
Detalizētāka informācija pieejama, sazinoties ar projekta vadītāju Ingunu Grietiņu, izglītības speciālistu Māri Pūli vai rakstot uz ELA e-pastu: ela@latviesi.com ar norādi “Skolu līdzfinansējuma projekts”.
Pēc anketas nosūtīšanas, lūdzu, pārliecinieties, ka tā ir sasniegusi adresātu, rakstot uz ELA epastu: ela@latviesi.com ar norādi “Skolu līdzfinansējuma projekts”.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>