Tullow “Cielaviņa” svin Latvijas dzimšanas dienu

Komentēt
Share
t2

Pagājušās nedēļas nogalē latviešu bērnu pulciņā “Cielaviņa”, kas darbojas Tullow, Co. Carlow, Latvijas valsts 98. gadadienai vetītais svētku pasākums iesakās ar valsts himnu “Dievs, svētī Latviju”. Goda vietā sarkanbaltsarkanais karogs. Bērni dejoja, tika skaitīti dzejoļi un visi ar prieku piedalījās nodarbību vadītāju Ineses Jankevicas un Līgas Vaļģes sagatavotajās radošajās darbnīcās.

Līdzīgi kā izskanējušajā dziesmā “Lelles jaka”, kas ir tik skaista un vizuļojoša, ka visi to vēlas sev, mēs varam iedomāties rakstiem bagātās Latvijas villaines izšūtas ar latviešu spēka zīmēm. Lai tās labāk iegaumētu, radošās darbnīcas ietvaros, sadaloties pa grupiņām, bērni kopā ar vecākiem vairākas no tām izveidoja, izmantojot dabas materiālus – kļavu lapas, žagariņus, mežrozīšu zariņus, akmentiņus un kastaņus.
Veikums sanāca krāšņs. Ar lielu entuziasmu nākamās darbnīciņas laikā tapa daudz sarkanbaltsarkano karodziņu. Vēl bērni rakstīja un zīmēja savus vēlējumus Latvijai uz sienas plakāta. Neviena svētdiena neaizrit bez spēlēm, bet šoreiz pārsteidzām bērnus ar uzdevumu izveidot dažādus skaitļus ar savu ķermeņu palīdzību, protams, tapa arī skaitlis 98. Noslēgumā visi mielojāmies ar gardo svētku kūku, par to sirsnīgs paldies skolotājai Inesei.
Lai arī mēs dzīvojam ārpus Latvijas teritorijas, arī mums šī diena ir īpaša, emocionāla un svarīga. Šie svētki ir dāvana mums pašiem sev un Latvijai.

Ar sveicieniem,
“Cielaviņa” kolektīvs

www.facebook.com/CielavinaTullow

FOTO: no “Cielaviņas” arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>