“Zīļuks” svin Latvijas 98.dzimšanas dienu

Komentēt
Share
lr2

Pie krūtīm piespraužot sarkanbaltsarkano lentīti, mēs visi jūtam lielāku atbildību par to, ka esam latvieši. Mūs visus vieno viena dzimtene, viena valoda. Mēs esam atšķirīgi ar savu mīlestību pret savu dzimteni. Mēs dzīvojam svešumā, bet dziedam un runājam par Latviju.
Šī Dieva zeme ar Gaujas lejām,
Ar stārķa ligzdām un kurmju ejām.
Ar Cēsīm, Talsiem un jaunām sejām,
Ar ļaužu balsiem un Raiņa dzejām.

(Im.Ziedonis)

19.novembrī Ziemeļīrijas latviešu bērnu nedēļas nogales skolā “Zīļuks” tika atzīmēta LR 98.gadadiena. Skanot dziesmām, dzejai , ejot rotaļās un veidojot dāvanu sev, bērni bija kopā ar vecākiem. Bērni bija lepni, ka arī viņi zina stāstīt par Latviju. Bērni zina, kas ir Latvija.
Šogad bērni saņēma apsveikuma kartiņas no Pilsrundāles vidusskolas sākumskolas bērniem. Ar lielu interesi un sajūsmu tika lasīta katra uzrakstītā rindiņa. Katrs sev
vēlējās iegūt vairāk kartiņas, jo tur esot rakstīti draugu vārdi. Es ceru, ka ikdienas steigā neizpaliks solījumi rakstīt draugiem latviski. Bērni priecājās, ka sūtītās kartiņās bija ierakstīti vēlējumi tieši viņiem. Vēlos nosūtī lielo PALDIES visam Pilsrundāles sākumskolas kolektīvam un bērniem.
Gaidot Latvijas simtgadi, vēlēsimies satikt savus draugus.
Šajā dienā, līdzās Latvijas karogam, tika novietots arī
skolas karogs. Paldies māksliniecei Karinai Avenai par karoga izgatavošanu. Nu arī mēs jūtamies lepni par to, ka uz savu 3 gadu jubileju lepnim stāvēsim zem šī karoga.
Gribu pateikt lielum lielo paldies visām savām skolotājām un palīgiem, kuri ar mums kopā ir gan ikdienā, gan svētkos. Paldies īpaši tiem skolēniem, kuri šajā skoliņā mācās jau trešo gadu. Šie bērni patiesi ir izauguši un nākotnē būs labi palīgi.
Tiem bērniem, kuri nevarēja ierasties uz svētkiem , kartiņas tiks pasniegtas nodarbībā.
Vēlam visiem priecīgus, pacilātus un gaišus svētkus!

Ziemeļīrijaslatviešubērnunedēļasnogalesskolas “Zīļuks” darbībuatbalstaLatviešuvalodasaģentūra (LVA) no Izglītības un zinātnesministrijas (IZM) budžetaprogrammas „Valstsvalodaspolitika un pārvalde”.

Skoliņas vadītāja
Vineta Makšus

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>