Mayo skoliņā atsākas nodarbības

Komentēt
Share
m5

17. septembris Mayo Latviešu atbalsta grupas skoliņā bija svētku diena. Pēc jauki pavadītas vasaras atkal sanācām kopā, lai turpinātu papildināt latviešu valodas zināšanas, labāk iepazītu Latviju, tās ģeogrāfiju, dabu, kultūra, vēsturi un folkloru, kopā svinētu svētkus, apgūtu jaunas prasmes un iemaņas, un lai vienkārši kopā jauki pavadītu sestdienas pēcpusdienu.

Pie mums ir atgriezušies vairāki“ pazudušie” skolnieki, kuri jau kādreiz bijuši mūsu pulkā. Skolas gaitas sākuši vairāki jauni skolnieki. Esam tikuši arī pie divām jaunām skolotājām – Kristīnes Kundziņas un Kornēlijas Leitānes, kas paver iespēju strādāt trīs vecuma grupās. Darbu turpina arī Indra Senzel, Laine Nigule-Beļenusa un Zane Kažotniece.
Pirmajā nodarbībā kopīgi jaucām un mīcījām mīklu, lai
izceptu sev Spēka maizi visam turpmākajam mācību gadam. Dziedājām, dejojām un gājām rotaļās, kā arī kopīgi veidojām Latvijas karti un atzīmējām tajā pilsētas. Bērni tika pie jaunām mācību grāmatām, pildspalvām un aprocēm Latvijas karoga krāsās. Par šīm lietām sakām mīļu paldies Latviešu Valodas Aģentūrai un Nacionālajai Bibliotēkai.
Pašu ceptā Spēka maize garšoja lieliski ar Latvijas medu,
sviestu un ievārījumu. Ceru, ka tā dos mums spēku turpināt nodarbības tikpat kuplā un vēl kuplākā skaitā. Līdz šī gada izskaņai palikuši vien nedaudz vairāk kā trīs mēneši. Tos Mayo skoliņas bērni un vecāki plāno pavadīt ļoti ražīgi. Jau esam sākuši gatavoties vērienīgām Latvijas dzimšanas dienas svinībām. Kopā svinēsim arī Mārtiņus un Ziemassvētkus.
Tā kā mācību gads ir tikko sācies, mēs labprāt savā pulkā
uzņemtu vēl jaunus skolniekus.
Mayo Latviešu Atbalsta grupas skoliņa darbojas katra mēneša pirmajā un trešajā sestdienā no pulksten 15.00 līdz 17.00 La Cheile ģimeņu atbalsta centrā (Castlebar FRC) Tucker Street, Castlebar. Papildus informācija pa tālruni 0871202252.

Nobeigumā gribu teikt lielu paldies visām skoliņas
skolotājām un mammām par entuziasmu un vēlmi darboties, uzsākot jauno mācību gadu.

Skoliņas vadītāja
Zane Kažotniece

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>