Limerikas skoliņa aicina pieteikt bērnus 2016./ 2017. mācību gadam

Komentēt
Share
033e3d4a-afc3-4218-9e6f-38d3eed21c46

Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) Limerikas nedēļas nogales skola “Kamenīte” aicina pieteikt bērnus vecumā no 3-13 gadiem jaunajam mācību gadam. Skola darbojas kopš 2011. gada ar mērķi radīt latvisku vidi, kurā bērni ar sarunu, dziesmu un rotaļu palīdzību var bagātināt un attīstīt latviešu valodas prasmes runā, rakstībā un lasīšanā un, protams, izdzīvot latviešu tradīcijas.

Skola sniedz iespēju Limerikā un tās apkārtnē dzīvojošiem latviešu bērniem un viņu vecākiem satikties, sadraudzēties un pavadīt kopīgi laiku latviskā vidē. Rīkojam latviešu valodas, kultūras un rokdarbu nodarbības sestdienās no plkst. 12.30 -15.30 Christ Church telpās, 51a O’Connel Street, Limerick un papildus ģimeņu pasākumus gan skoliņas telpās, gan arī svaigā gaisā, kopīgai latvisko gadskārtu svinēšanai. Par tradīciju ir kļuvušas arī gudrās sporta spēles un izbraukumi ar ģimenēm ārpus Limerikai.

Nodarbības ir sadalītas četrās daļās. Pirmajā nodarbībā visu grupu bērni kopā ar skolotājām vienojas rīta aplī dziedot sasveicināšanās dziesmu un pārrunā latviešu tradīcijas, Latvijas dabu, ģeogrāfiju un vēsturi. Otrā ir latviešu valodas nodarbība. Tās laikā bērni mācās latviešu valodu. Mācību programma tiek piemērota bērna latviešu valodas prasmēm. Trešā nodarbība ir kultūra. Šīs nodarbības laikā tiek svinēti svarīgākie gadskārtu svētki ejot šai gadskārtai atbilstošās rotaļās un dziedot dziesmas, sniedzot vecākiem bērnu un skolotāju gatovotus teatralizētus priekšnesumus. Mācību dienas noslēgumā kopīgi, bieži ar vecākiem, sveicam jubilārus un vienojamies patriotiskā mājupceļa kop dziesmā “Mēs esam Latvija!”. Pirmā tikšanās reize jaunaja mācību gadā, Zinību dienas svinības, notiks sestdien 10. septembrī.

Pieteikt bērnus nodarbībām varat, aizpildot aptaujas anketu šeit. Sīkaku informāciju varat saņemt rakstot jautājumus uz e-pastu: kamenite2@gmail.com vai zvanot pa tālruni 0894382248 (lūgums zvanīt pec plkst. 18.00). Paldies!

LBĪ Limerikas latviešu nedēļas nogales skolas “Kamenīte” darbību atbalsta Latviešu valodas aģentūra (LVA) no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta programmas “Valsts valodas politika un pārvalde”.

Uz tikšanos septembrī!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>