Noslēdzies PBLA Tautasdziesmu akcijas 1. posms

Komentēt
Share
1e8c8507-83b4-482d-827d-879ecfdc41e7

Nupat noslēdzies Pasaules Brīvo latviešu apvienības Izglītības padomes (PBLA IP) rīkotās akcijas “Dāvana Latvijai: Man dziesmiņu nepietrūka” pirmais posms, portālam baltic-ireland.ie darīja zināmu PBLA ģenerālsekretāre Ilze Garoza. Akcija ir iekļauta Latvijas simtgades pasākumos.

Akcijas laikā latviešu diasporas skolu audzēkņi visā pasaulē tika aicināti pētīt latviešu tautasdziesmas un savu pētījumu rezultātus brīvā formātā iesniegt, lai tie būtu publiski aplūkojami internetā.

Akcijas mērķi – veicināt ārzemēs dzīvojošo latviešu bērnu un jauniešu cieņu un mīlestību pret latviešu tautasdziesmām, radot iespēju tās pētīt, analizēt un izdziedāt.Akcijā piedalījās 11 latviešu skolas diasporā no 6 valstīm – Austrālijas, Kanādas, ASV, Islandes, Īrijas, un Beļģijas. Visu akcijas dalībnieku prezentācijas ir pieejamas un aplūkojamas: www.mandziesminunepietruka.lv. PBLA aicina ikvienu piedalīties popularitātes balsojumā un līdz 31. augustam aplūkot ierakstus un piespiest “Like” mīļākajai prezentācijai.

Akcijas nākamajos posmos diasporas skolas balsošanas kārtībā noteiks savas mīļākās tautasdziesmas, iedziedās un nofilmēs un PBLA no ierakstiem izveidos dāvanu Latvijai tās simtgadē — mobīlo ierīču lietotni ar ārzemes dzīvojošo latviešu bērnu un jauniešu mīļākajām tautasdziesmām.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>