Noslēgušies ikgadējie diasporas skolotāju kursi

Komentēt
Share
b3beae27-66fb-45b2-87b8-8ecde39d9194

No 26. līdz 28. jūlijam Rēzeknes novadā notika diasporas nedēļas nogales skolu skolotāju profesionālās pilnveides kursi, kuros pulcējās 47 skolotāji no 18 valstīm, portālam baltic-ireland.ie pavēstīja Latviešu valodas aģentūras (LVA) diasporas projektu koordinatore Sanda Roze.

Kopā ar tādiem profesionāļiem un izcilām personībām kā Janīnu Kursīti, Sandru Sebri, Ivaru Ījabu, Zandu Rubeni, Rozi Stiebru un Valentīnu Lukaševicu skolotāji domāja un runāja par latviskuma apzināšanos un saglabāšanu, identitāšu daudzveidību kā bagātību, vērtībām 21.gadsimtā un personisko atbildību, paaudžu dialogu.
Ņemot vērā skolotāju vajadzības un izteiktās vēlmes, tika veidotas praktiskās nodarbības. Pedagogiem bija iespēja piedalīties lasīšanas, rakstīšanas un vērtēšanas meistarklasēs, kā arī gūt ieskatu Latviešu valodas aģentūras veidotās latviešu valodas attālinātās apguves programmā. Vakaros pie Rāznas ezera kursu dalībnieki sadziedājās, dejoja, muzicēja un vakarēja īsti latgaliskās noskaņās.
Mājupceļā skolotājiem tika noorganizēta ekskursija pa Rēzekni, bet nākamajā dienā – iepazīšanās ar Latvijas Nacionālo bibliotēku Rīgā.

FOTO: LVA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>