Valsts finansējumu saņems desmit Īrijas un Ziemeļīrijas skoliņas

Komentēt
Share
IMG_6632

Eiropas latviešu apvienība (ELA) un Latviešu valodas aģentūra (LVA) arī šogad aicināja Eiropas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas pieteikties 2016. gadā pieejamajam finansiālajam atbalstam no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”. Finansējuma saņēmēju atlases komisija ir darījusi zināmu savu lēmumu.

Finansējumam varēja pieteikties skoliņas, kuras darbojas vismaz vienu gadu, strādā vismaz divi skolotāji, regulāri apmeklē vismaz 10 bērni, māca latviešu valodu un mācību maksa ir vismaz 5 eiro par vienu apmeklējuma dienu vienam bērnam.
3.jūnijā tika sasaukta Finanšu komitejas sēde, kurā piedalījās ELA priekšsēdētājs Kristaps Grasis, projekta vadītāja Lāsma Gaitniece, LVA pārstāve Sanda Roze, Latviešu nacionālās padomes Lielbritānijā (LNPL) pārstāvis, izglītības speciālists Māris Pūlis un Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) pārstāve Inguna Grietiņa, kas paralēli ir arī šī projekta koordinatore.
Finansējuma saņēmēju atlases komisija izskatīja 28 saņemtos pieteikumus un nolēma tos visus arī atbalstīt, t.sk. astoņas Īrijas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas un mūzikas studiju/skolu, kā arī vienu Ziemeļīrijas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņu.
Šogad finansējumu saņems: Leinsteres latviešu kultūras un izglītības asociācijas (LLKIA) “Dzintars” Dzintara mākslas skola, Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) Limerikas skola “Kamenīte” ; LBĪ Latviešu bērnu un jauniešu apvienība “Impulss” ; LBĪ Latviešu nedēļas nogales skola “Saulgriezīte” ; LBĪ Portlīšas latviešu nedēļas nogales skola “Sauleszaķēns” ; Droghedas latviešu bērnu skola “Burtiņš” ; Longfordas latviešu skolas “Vinnijpūks” un “Tīģeris-Rū”; kā arī LBĪ Mūzikas studija/skola “Mazais Letiņš” un Ziemeļīrijas latviešu bērnu nedēļas nogales skola “Zīļuks”.
Pieteikumos uzrādītā kopējā summa ir 68000 €, bet, tā kā kopējais pieejamais finansējums 2016.gadā minētās budžeta programmas ietvaros ir 31500 €, lūgumi pēc finansiālā atbalsta diemžēl netiks apmierināti pilnā apmērā.
Skolām tiks akceptēti tēriņi no 2016. gada 1. janvāra līdz 15. novembrim, bet atskaišu un pārskatu iesūtīšanas termiņš būs 2016. gada 15. novembris.
Tuvākajā laikā projekta vadītāja Lāsma Gaitniece sazināsies ar katru no finansējumu saņēmušajām skolām.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>