“Sauleszaķēna” piedzīvojumi Greenan Maze

Komentēt
Share
IMG_5924_Fotor

Maijs, kad nu jau saule vairāk silda un priecē mūsu sirdis. Apkārt viss sazaļojis, sakuplojis un virmo dažādas ziedu smaržas. Cilvēki vairāk laika vēlas pavadīt brīvā dabā.
Tad, nu lūk, arī Portlaoise latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņa “Sauleszaķēns” nolēma noslēgt ceturto mācību gadu pie dabas.

Visi draudzīgi devāmies uz Greenan Maze Co. Wicklow, lai meklētu dārgumlādi, kurā paslēpti dārgumi. Dārgumu lādes var būt zem zemes, jūrā vai okeānā, bet mūsu fantāzijas lidojumā, dārgumlāde atrodas Baltijas jūrā.
Lieli un mazi ieradās ar jūrnieku vai pirātu akcentu, aksesuāru apģērbā.
Lai tiktu līdz dārgumlādei, bija jāizpilda dažādi uzdevumi. Sadalījāmies “jūrnieku” un “pirātu” komandās un aiziet.
Sākām ar cepuru locīšanu, jo jūrniekam ir obligāti jābūt cepurei, tālāk locijām kuģīti, ar kuru doties Baltijas jūrā. Cepure ir, kuģītis ir, bet vēl ir vajadzīgas kaut kādas zināšanas par šo jūru, visi kopīgi noklausījāmies “kuģa kapteines” interesantos faktus par Baltijas jūru. Komandas uz sacensībām, kura ātrāk, izlika ar akmentiņiem: “Baltijas jūra”, uzvarēja draudzība.
Nākamais uzdevums bija šaušanas prasmes ar kaķeni, jo
dodoties jūrā tādām ir jābūt, ja nu kāds “briesmonis” uzbrūk. Tālāk komandas skaitīja tautasdziesmas par jūru un minēja mīklas saistībā ar jūru un ūdeņiem. Kāpām kokā lūkoties, vai jūra mierīga un varam doties ceļā. Bet pirms došānās ceļā, vēl katra komanda uzzīmēja savu jūras ceļu, pa kuru doties dārgumlādes meklējumos, un tad visi iestiprinājās pie piknika galda, jo ar tukšu vēderu nevar doties jūrā.
Nu bija pienācis pēdējais šīs jaukās dienas posms, došanās labirintā, kur galamērķī gaidīja pārsteigums – dārgumlāde. Labirintā komandas devās katra pa savu pusi, ilgi komandas maldījās, pa ceļam satikās, bet beigu beigās galamērķī nonāca gandrīz reizē.
Urā! Tas bija neviltots prieks. Bet, lai lādi varētu atvērt, visiem kopīgi bija jānodzied dziesma – “Jūriņ prasa smalku tīklu”. Lādi atverot ieraudzījām, ka tur slēpjas
garšīgās karameles no Latvijas karameļu darbnīcas, burbuļpūšamie un Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) atzinības un pateicības raksti katram čaklajam un gudrajam skoliņas bērnam.
Pēc šī jaukā piedzīvojuma visi kopīgi devāmies apskatīt Greenan Maze parka citus apskates objektus – mājdzīvniekus, feju mājiņas, vecos zemnieku darbarīkus, dabas taku ar uzdevumiem un akmeņaino upīti, kurā izpeldinājām savus taisītos papīra kuģīšus.
Izsaku pateicību visiem skoliņas bērniem un viņu vecākiem par uzņēmību, pacietību, vēlēšanos un ieinteresētību nākt uz skoliņu, lai saglabātu latvietību. Lai jums visiem saulaina, piedzīvojumiem bagāta un radoša vasara!
Kā arī milzum milzīgs paldies visām mūsu skolotājām par ieguldīto darbu un laiku skoliņas un bērnu labā!

LBĪ Portlaoise nedēļas nogales skolas “Sauleszaķēns” mācību darba vadītāja, skolotāja
Vineta Magone

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>