Skoliņas var pieteikties finansējumam

Komentēt
Share
IMG_6567

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) un Latviešu valodas aģentūra (LVA) aicina Eiropas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas pieteikties 2016. gadā pieejamajam finansiālajam atbalstam no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta programmas “Valsts valodas politika un pārvalde”.
Pieejamais finansējums 37575,00 €.

Šogad finansiālais atbalsts tiks sniegts vismaz 23 latviešu nedēļas nogales skolām Eiropā. Finansējumu iespējams saņemt telpu īres, bērnu apdrošināšanas vai skolotāju ceļa izdevumu segšanai, izmantojot sabiedrisko transportu, no dzīvesvietas uz skolu un atpakaļ. Individuālos gadījumos Finanšu komisija var izskatīt arī citu izdevumu kompensācijas pieprasījumu. Tiks akceptēti tēriņi no 2016. gada 1. janvāra līdz 15. novembrim (atskaišu un pārskatu iesūtīšanas termiņš šogad būs 2016.gada 15.novembris.
Visām latviešu nedēļas nogales skolām Eiropā, kas atbilst zemāk minētajiem kritērijiem un vēlas pieteikties finansiālā atbalsta saņemšanai, elektroniskā pieteikuma anketa ir jāaizpilda līdz 2016. gada 15.maijam plkst. 17.00 pēc Latvijas laika.

Kritēriji diasporas nedēļas nogales skolām finansiālā atbalsta saņemšanai:
1) skola darbojas jau vismaz 12 mēnešus;
2) skolas mērķis atbilst diasporas nedēļas nogales skolu koncepcijai – saglabāt un uzturēt latvisko identitāti, apgūstot latviešu valodu un kultūru;
3) skolā darbojas vismaz 2 skolotāji, un vienam no tiem ir pedagoģiskā izglītība vai arī skolotājiem ir iespējams konsultēties ar kvalificētu pedagogu;
4) skolu regulāri apmeklē vismaz 10 bērni vecumā līdz 18 gadiem;
5) skola darbojas pēc vismaz 75 stundu mācību programmas, no kuras daļa ir paredzēta latviešu valodas apguvei (1 stunda = 40 minūtes; mācību programmā ietilpst arī skolas pasākumi);
6) ja skolai tiek piešķirts finansējums šī projekta ietvaros, tās vadība garantē, ka nesamazinās vecāku līdzmaksājuma apjomu, kā arī neatteiksies no citu personu (NVO, vēstniecību, privātpersonu) sniegtā atbalsta;
7) līdzekļu piešķiršanas gadījumā skoliņa atskaitē iesniedz čekus par precīzi tādu pašu summu, kāda tai tikusi piešķirta;
8 ) skolai nav nenokārtotu saistību pret LVA;
9) gadījumā, ja skola tiek likvidēta, par piešķirtajām finansēm iegādātos mācību līdzekļus un materiālus nodod ELA rīcībā.

Pieteikumus vērtēs komisija, kurā ir LVA, ELA, Latviešu nacionālās padomes Lielbritānijā (LNPL) un Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) pārstāvji.

Finansiālā atbalsta piešķiršanas gadījumā anketa tiks pievienota ar finansējuma saņēmēju slēgtajam līgumam, ko tiks aicināti parakstīt (un tādējādi apliecināt tās satura patiesumu) divi katras skolas pārstāvji: skolas vadītājs un vecāku pārstāvis.

Pieteikuma anketu elektroniski var aizpildīt šeit:

Pēc anketas nosūtīšanas, lūgums pārliecināties, vai tā ir sasniegusi adresātu, rakstot projekta vadītājai Lāsmai Gaitniecei uz e-pastu lasmag2007@inbox.lv.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>