Lieldienas Ziemeļīrijas skoliņā “Zīļuks”

Komentēt
Share
v6

Svētdien, 27. martā, plkst. 12.00 Ziemeļīrijas latviešu bērnu nedēļas nogales skola “Zīļuks” svinēja Lieldienas. Jau otro gadu skolas bērni, vecāki un skolotājas, kā arī visi tie, kuri pieteica savu vēlmi svinēt Lieldienas, pulcējās Oxfordas salas Dabas Rezervātā.
Šogad varējām izmantot informācijas centra telpas un materiālus, lai darbotos Lieldienu darbnīcā.

Bērni Karīnas Avenas vadībā veidoja olu turetājus – vistiņas. Skolotājas Vineta Makšus un Lolita Kučinska bija sagatavojušas dažādas Lieldienu krāsojamās un uzdevumu darba lapas.
Jau darbojoties darbnīcā, varējām vērot krasās laikapstākļu maiņas – sauli, lietu, vēju, varavīksni, tāpēc atcerējāmies ticējumus un mēģinājām paredzēt laiku, kāds mūs sagaida vasarā. Žēl, ka lija lietus, jo ticējumi vēsta – Ja Lieldienās līst lietus, tad tas līs katru svētdienu līdz Vasarsvētkiem. Taču, ja Lieldienu rītā spoži spīd saule, tad būs silta vasara!
Pēc darbošanās darbnīcās bērni devās meklēt parkā olas. Tās bija paslēptas dažādās vietās – koku zaros, zālē, krūmos, pie grāvja, aiz celma, klajākās un brikšņainākās vietās. Tā tik bija jautrība bērniem. Olu meklēšanā pievienojās arī nejaušie garāmgājēji. Kad katrs bija
atradis raibu olu, sākās olu kaujas, kuras nomainīja olu ripināšana. Šeit rinda bija gara. Mazākie bērni iemanījās savas olas izripināt, kamēr lielie bērni noskatīja olu, kuru grib iegūt.
Neizpalika arī aktivitātes lielajiem Lieldienu svinētājiem. Skolotāja Santa Laiviņa visus aicināja uz sporta aktivitātēm. Kā balvu sportotājiem S.Laiviņa bija izcepusi gardu meduskūku.
Vecāki bija sarūpējuši gardumus Lieldienu galdam. Māmiņa Laura Kirilova izcepa gardu ķiršu torti. Inese Ellis atgādāja pilnu grozu ar pīrāgiem un smalkmaizītēm. Vecāki un viesi bija parūpējušies par visu!
Pašā Lieldienu aktivitāšu karstumā uznāca liels lietus, sekoja krusa. Daļa no svinētējiem devās mājup, jo drēbes bija slapjas, kājas dubļainas. Savukārt tie, kuriem ceļš bija jāmēro vistālāk, sagaidīja saulīti, papriecājās par silto
laiku un tikai tad devās mājup.
Paldies visām skolotājām par ieguldīto laiku un darbu gatavojoties svētkiem. Paldies visiem bērniem, kuri guva prieku Lieldienās. Paldies vecākiem par interesi un atbalstu latviešu tradīciju izkopšanā Ziemeļīrijā.

Uz tikšanos nākošajos svētkos!

Skoliņas vadītāja
Vineta Makšus

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>