46 skolotājas no Lielbritānijas un Īrijas piedalās seminārā

Komentēt
Share
1990043c-298e-4e8e-bed1-211fb4148d63

Latviešu valodas aģentūra (LVA) piedalījās ikgadējā diasporas skolotāju seminārā Bradfordā, Lielbritānijā, kas notika 5. un 6. martā, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja LVA diasporas projektu koordinatore Sanda Roze. Šo pasākumu, kuru apmeklēja 46 latviešu nedēļas nogales skolu skolotājas no Lielbritānijas un Īrijas, atklāja un uz klātesošo jautājumiem atbildēja Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Diasporas skolotāju seminārā klātesošos uzrunāja Latvijas vēstnieks Apvienotajā Karalistē Andris Teikmanis, Latviešu valodas aģentūras direktors Jānis Valdmanis, Ārlietu ministrijas (ĀM), Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA), Eiropas Latviešu apvienības (ELA), Latviešu Nacionālās padomes Lielbritānijā (LNPL) un Daugavas Vanagu biedrības pārstāvji.

Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar jaunumiem diasporas atbalstā un izglītības jomā, skolotāji piedalījās darba grupās par mācīšanos neviendabīgā valodas apguvēju klasē, vērtēšanu, diskusijās par Izglītības un zinātnes ministrijas turpmāko sadarbību ar diasporu, tālmācības programmu, saliedēšanas pasākumiem un problēmām.
Darba gaitā klātesošie uzzināja par turpmākajos gados plānotajiem ELA kultūras pasākumiem, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāves sniedza ieskatu diasporas politikā un Latvijas simtgades aktivitātēs. Diasporas skolas iepazīstināja gan ar sevi un savu darbību, gan arī ar labās prakses piemēriem.
Diasporas nedēļas nogales skolotāju semināru rīkoja un atbalstīja LVA, Daugavas Vanagu biedrība, LNPL un ELA.

FOTO: LVA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>