Izglītības ministrs piedalīsies diasporas skolotāju seminārā Lielbritānijā

Komentēt
Share
IMG_9856

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis dosies darba vizītē uz Apvienoto Karalisti, vēstī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Ministrs piedalīsies diasporas skolotāju seminārā un pārrunās aktuālos jautājumus par latviskās izglītības nodrošināšanu un latviešu valodas saglabāšanu tiem bērniem, kuri atrodas ārpus dzimtenes.

Šogad seminārā, kas notiks no 5. līdz 6. martam Bradfordā, Lielbritānijā, piedalīsies 53 diasporas skolotāji no 13 nedēļas skolām Apvienotajā Karalistē un no piecām nedēļas nogales skolām Īrijas Republikā. Seminārā pārrunās jautājumus par Latvijas valsts atbalsta programmām diasporas izglītības iespējām, lai stiprinātu latvisko identitāti, valodu un kultūru. Seminārā liela uzmanība tiks veltīta mācību un metodiskajiem līdzekļiem un diskusijām par pasākumu kopumu, kas stiprinās diasporas piederību Latvijai. Nedēļas skolu pārstāvji dalīsies praktiskā pieredzē, kā tiek īstenota latviešu valodas un kultūras tradīciju mācību programmas, lai bērnos radītu interesi un iesaisti.

„Nacionālo saikņu saglabāšana, valoda un kultūra ir tās vērtības, kuru kopšana palīdz stiprināt piederības sajūtu Latvijai,” saka K.Šadurskis. Ministra vizītes mērķis Apvienotajā Karalistē ir personīgi iepazīt situāciju, uzklausīt viedokļus un redzējumu, lai latviešu tautas pamatvērtības, valoda un kultūra tiek koptas, arī esot citviet pasaulē.

Reizi gadā Latviešu Nacionālā padome Lielbritānijā (LNPL) sadarbībā ar Eiropas Latviešu apvienību (ELA) un Latviešu valodas aģentūru rīko diasporas skolotāju semināru, kas ir plašākais ikgadējais diasporas skolotāju pasākums Apvienotajā Karalistē. Diasporas skolotāju semināra atklāšanas uzrunu teiks izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Latvijas vēstnieks Apvienotajā Karalistē Andris Teikmanis, Latviešu valodas aģentūras direktors Jānis Valdmanis, Ārlietu ministrijas, Pasaules Brīvo latviešu apvienības, ELA, LNPL pārstāvji.

Izglītības un zinātnes ministrija sniedz sistemātisku atbalstu latviešu valodas un kultūras apguvei diasporas skolēniem, skolotājiem un bērnu vecākiem.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>