Notikumiem bagāts pusgads Mayo skoliņā

Komentēt
Share
k4

Mayo latviešu atbalsta grupas skoliņā noslēdzies notikumiem bagāts gads. 2015./2016. mācību gada pirmajā pusgadā esam paveikuši ļoti daudz.
Mācību gads iesākās Raiņa, Aspazijas un Māras Zālītes zīmē, jo septembra beigās pie mums Dzejas dienu ietvaros viesojās pazīstamā Tautas dzejniece. Lai viņu silti sagaidītu, bērni mācījās dzejoļus un dziesmas ar visu trīs dzejnieku vārdiem.

Tika zīmēti un veidoti mākslas darbi par Māras Zālītes dzejoļiem. Dzejas dienu pasākums notika mūsu pašu Castlebar Latvijā – Lough Lannagh brīvdienu ciematā (tā to iesaucis viens no mūsu skolniekiem, piedaloties 3×3 nometnē). Tajā piedalījās Māra Zālīte, Latvijas vēstnieks Īrijā Gints Apals, skoliņas bērni, kā arī radošā apvienība “Sligo Dominante”. Šo jauko tikšanos mēs visi atcerēsimies vēl ilgi.

Pavisam drīz pēc Dzejas dienām Castlebar notika bērnu talantu konkurss “Protu? Protu!”, kurā kuplā skaitā piedalījās skoliņas bērni gan ar dziesmām, gan ar muzikālu uzvedumu, iegūstot godalgotas vietas un lielu piedalīšanās prieku.

Novembrī svinējām Mārtiņus, cepot sklandu raušus.

Drīz pēc tam jau bija pienācis laiks gatavoties Ziemassvētkiem. Šogad saņēmām aicinājumu no Īrijas Nacionālā muzeja Mayo filiāles piedalīties starptautiskā eglītes rotāšanā muzeja telpās. Bērni veidoja rotājumus, kas pašlaik apskatāmi Ziemassvētku eglītē muzejā kopā ar rotājumiem no Filipīnām, Krievijas, Kongo, Polijas un citām valstīm.
Kas gan ir Ziemassvētki bez piparkūkām? Šogad paši gatavojām mīklu un ar lielu aizrautību cepām piparkūkas, ar ko cienājām Ziemassvētku Rūķi. Rūķis skoliņu apciemoja mūsu šī gada pēdējā nodarbībā. Bērni bija iemācījušies dziesmas, dzejoļus un pat spēlēja stabuli, lai saņemtu gardās dāvanas, kuras Rūķis bija atnesis savā maisā.

Gribu teikt lielu paldies visiem bērniem par pacietību un aizrautību, vecākiem – par izturību un atbalstu, bet skolotājiem – par ieguldīto lielo darbu šajā gadā.
Lai visiem prieka un jaunu zinību pilns Jaunais Gads!

Skoliņas vadītāja
Zane Kažotniece

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>