Balti Ziemassvētki Portlaoise skoliņā

Komentēt
Share
2015-12-22-00-34-53

Ar gaišu laimi, spožām zvaigznēm.
Ar labu domu, mīļu dziesmu,
Ar zaļu, kuplu egles zaru,
Lai katram atnāk svētku prieks
!
Ar šo jauko novēlējumu Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) Portlaoise latviešu nedēļas nogales skoliņa ‘’Sauleszaķēns’’ vēlas sveikt visus savus skolēnus, viņu vecākus, skolotājus, mūsu draugus un atbalstītājus!

Ziemassvētku laiks ir gaidīšanas, pārdomu, labu darbu, gaišu domu laiks. Tas sākas ar Pirmo Adventi – pirmo svecīti Adventes vainagā, svecītes liesmas izstarotajā gaišumā paliek silti un labi ap sirdi.
Šogad mūsu skoliņā bija Baltie Ziemassvētki, balts visapkārt, baltas domas, balti darbi. Šiem Baltajiem Ziemassvētkiem mēs gatavojāmies jau visu decembra mēnesi, mums bija Eņģeļu diena, kad bērni kopā ar
skolotājām veidoja eņģelīšus, kā dāvaniņas vecākiem un dekoriņus Ziemassvētku pasākumam. Skolotāja Kristīne Nordena–Linča gatavoja baltus dekoriņus Ziemassvētku eglītei. Piparkūku dienā bērni gatavoja un cepa piparkūkas, ar kurām cienāja vecākus un skolotājus.
Ziemassvētku pasākums Baltie Ziemassvētki notika 20. decembrī Abbeyleix Golf Club telpās. Balto Ziemassvētku pasaules radītājas un ideju autores bija Kristīne Nordena-
Linča un Kristīne Golubovska. Pasākums notika trīs daļās- pirmajā daļā- Balto Ziemassvētku koncerts, kura scenārija autore bija Vineta Magone. Koncerts sākās ar Portlaoise kora grupas dziesmu „Saule aust’’, tad sekoja bērnu dziesmas, dejas un dzejoļi, veltīti Ziemassvētku gaišumam, siltumam un svinīgumam, tos skandēja gan bērni, gan pieaugušie. Tika dziedātas dziesmas ’’Jūs bērniņi nāciet’’, ‘’Klusa nakts, svēta nakts’’ aizdegtas
svecītes un gaisā virmoja Ziemassvētku noskaņa.
Tad klauvējiens pie durvīm un visu gaidītais Ziemassvētku vecītis bija klāt, ar rotaļām, spēlēm un protams ar dāvanām. Šogad Ziemassvētku vecītis bija jautrs, atraktīvs, aizrāva ar savu darbošanos gan bērnus, gan vecākus. Protams pēc labi padarīta darbiņa, dzejoļu skaitīšanas, nāk dāvanu laiks, kuras dāsni dāvāja Ziemassvētku vecītis. Jautrības netrūka.
Trešā daļā – Ziemassvētku Brīvais mikrofons, kurā katra ģimene bija sagatavojusi kādu priekšnesumu ar ko pārsteigt pārējos, varēja arī Laimes akā izvilkt sev dāvaniņu. Priekšnesumi bija dažādi, ar izdomu bagāti – dziesmas, dejas, spēles, dzejoļi. Visām gaumēm. Paldies vecākiem un bērniem par izdomu un pasākuma bagātināšanu.
Mūsu Ziemassvētku pasākums bija izdevies lielisks, par to
lielu, lielu paldies vēlos pateikt visai mūsu komandai- bērniem, skolotājām Kristīnei Nordenai-Linčai, (par izdomu un jaukajām dekorācijām), Laurai Zemvaldei (par jaukajām dziesmām gan bērniem, gan pieaugušajiem, mūziku un scenāriju), Vinetai Magonei (par jauko Balto Ziemassvētku ideju un scenāriju, dekorācijām), Kristīnei Ābramai (par dejām, par valsi, kad bērniem bija iespēja uzlūgt uz deju savus vecākus). Mūsu komanda ir arī mūsu
skoliņas bērnu vecāki, lielu, lielu paldies vēlos teikt Ainai un Mārtiņam Jureviciem par lieliskajām telpām Abbeyleix Golf Club, par noskaņas radīšanu un par Ziemassvētku cūkas šņukuru, Kristīnei Golubovskai par piedalīšanos dekorāciju veidošanā un Ziemassvētku paciņu sarūpēšanā, kā arī Inesei Strazdiņai un Andrai Kliščai-Usmanei. Milzīgu paldies vēlas mūsu skoliņa pateikt Vitai Kapteinei un Prieka aģentūrai par atraktīvā Ziemassvētku vecīša
piedalīšanos mūsu skoliņas pasākumā, mums visiem ļoti patika un Vēsmai Silovai par gardajiem pīrāgiem! Lai jums izdodas viss iecerētais nākošajā gadā!

Svētvakars – atkal balta ceļa sākums
Un viena pati cerību zvaigzne
pa visu debesi ir pietiekama, lai būtu tik gaišs,
ka neiespējami paiet ne saviem sapņiem,
ne saviem draugiem garām.
Labvakar Svētvakarā!

Gaišus un jaukus Ziemassvētkus!

Skoliņas vadītāja
Inita Danne

Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) Portlaoise nedēļas nogales skolas “Sauleszaķēns” darbību atbalsta Latviešu valodas aģentūra (LVA) no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”.

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>