Svētki ziemas pasakas noskaņās

Komentēt
Share
IMG_2167

Ir Adventes laiks – pārdomu un labo darbu laiks, ģimenes un draugu kopā būšanas laiks, laiks, kad atskatāmies uz padarīto, paveikto un iemācīto gada garumā. Un, kā katru gadu, arī šogad Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņa “Burtiņš” noslēdza mācību pusgadu ar lielu prieku un sirsnīgā gaisotnē nosvinēja Ziemassvētkus.

Šogad skoliņas Ziemassvētku pasākumu caurvija visiem labi zināmā ziemas pasaka – “Vecīša cimdiņš”. Skoliņas zālē tika radīta jauka, piesniguša meža noskaņa, kurā tad arī vecītis, darot savus pirmssvētku darbus, pazaudēja savu cimdiņu. Pateicoties vecāku lielajam ieguldījumam – darinot kostīmus, un skolotājai Teiksmai Kuzņecovai, bērni iejutās dažādu meža zvēriņu lomās. Tur varēja sastapt dažādus kukainīšus, zaķīšus, ezīšus, lapsiņas un
māsiņas vāverītes. Caurvijot pasakas motīvam, zvēriņi gan dejoja, gan dziedāja dažādas Ziemassvētku dziesmas. Skaļo jampadraci mežmalā izdzirdēja Ziemassvētku vecītis, kurš ieradās pasākuma vietā, aiz sevis vilkdams dāvanu ragaviņas. Te nu vecītim, lai atgūtu savu cimdiņu, vajadzēja gan dejot, gan dziedāt, gan iet rotaļās ar zvēriņiem. Te nu jāsaka, ka vecītis bija jautrs un runātīgs, un jautrajās izdarībās iesaistīja arī vecākus, kas radīja
jautrību un smieklus. Burvīgās dāvanas no vecīša kamanām bija godam pelnītas! Netika aizmirstas arī skolotājas, kuras saņēma jaukas vecāku gādātas dāvaniņas!
Protams, noslēgumā neizpalika arī cienastu galds ar māmiņu pašceptām piparkūkām un pelēkajiem zirņiem.
Skolotājas Inga un Teiksma izsaka lielu pateicību vecākiem par atbalstu un lielisko komandas darbu
pasākuma lieliskās noskaņas radīšanā!

Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas “Burtiņš” darbību atbalsta Latviešu valodas aģentūra (LVA) no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”.

Droghedas skoliņas skolotāja
Inga Tairova

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>