Latvijas dzimšanas dienas svinības „Saulgriezītē”

Komentēt
Share
Attachment-1-3

Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) nedēļas nogales skoliņa „Saulgriezīte” Latvijas Republikas proklamēšanas 97. gadadienu svinēja gaiši, silti un sirsnīgi.
Kā liela ģimene, visi skoliņas bērni, vecāki un skolotājas kopīgajā rīta aplī pēc Latvijas valsts himnas nodziedāšanas un Latvijas vēstnieka Īrijā Dr. Ginta Apala sveiciena noklausīšanās dedza svecītes savai mīļajai Latvijai.

Iesākumā tika iedegtas trīs lielākas sarkanbaltsarkanas sveces, un tās aizdedza skolas vadītāja Ilze kopā ar īpašās svētku dienas jubilāru skolnieciņu Emīlu. Pēc tam tika iedegtas svecītes visos lukturīšos, kuri bija ik katram bērnam rociņās un kurus bērni paši iepriekšējās nodarbībās jeb kopā ar vecākiem bija darinājuši speciāli šim brīdim. Un Latvijā iedegās gaismiņas. Siltas, sūtītas no sirds kopā ar labām domām saviem mīļajiem Latvijā,
savai dzimtajai vietai Latvijā, vecmāmiņām, vectētiņiem, arī mammītēm un tētiem.
Degot svecīšu liesmiņām, kuras apgaismoja un apsildīja Latviju, visi vienojās sirsnīgā kopdziesmā: „…palīdzi, Dievs, palīdzi, Dievs, visai latviešu tautai, saved to mājās pie Daugavas krastiem, saved to mājās…”
Varbūt tiešām kādreiz kāda daļa no mums tiks aizvesta atpakaļ uz latvju zemīti. Bet šobrīd mēs mīlam savu zemi esot Īrijā, un sūtam viņai laba vēlējumus un sveicienus.

Tuvojoties Latvijas dzimšanas dienai, skolas „Saulgriezīte” bērni ar operatora Imanta Mieža palīdzību sagatavoja video sveicienu Latvijai, ko varat noskatīties zemāk.
Dievs, svētī Latviju!

VIDEO

Pastāvēt, īrēt atbilstošas telpas un segt apdrošināšanu skolai ir iespējams, pateicoties tam, ka Latviešu valodas aģentūra finansē līguma izpildi no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas “Valsts valodas politika un pārvalde.”

Ilze Barkus,
LBĪ nedēļas nogales skoliņas “Saulgriezīte” vadītāja

FOTO: no skoliņas “Saulgriezīte” arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>