Vairojam gaismu gada tumšākajā laikā

Komentēt
Share
p7

Gada tumšākais laiks – novembris, kad dienas sarukušas jo īsas, saules maz, bet sniega baltuma vēl nav, mums, latviešiem tomēr atnāk ar cita veida gaismu sirdī. Sākot ar Lāčplēša dienu, svecīšu gaismas un siltuma upe plūst no dienas uz dienu, no sirds uz sirdi, atgādinot un bikli piebikstot – hei, latvieti, Rīgā, Liepājā vai Daugavpilī, Īrijā, Amerikā vai Ķīnā, apzini tautiešus, kop savu latvietību, un tā, šajās dienās nākam kopā, stājamies plecu pie pleca un patriotiskā noskaņā skandējam “Dievs, svētī Latviju” un svinam mūsu mīļās tēvzemes Latvijas dzimšanas dienu – 18. novembri.

Tā, šogad, 14. novembrī Ziemeļīrijas latviešu nedēļas nogales skola “Zīļuks” pulcināja skolniekus, vecākus un viesus uz Latvijas Republikas proklamēšanas 97. gadadienai veltītu svinīgo pasākumu Portadaunā. Tā apmeklētāji varēja vērot bērnu sniegtos priekšnesumus – deklamēšanu, dziesmas, dejas, rotaļas, kā arī aplūkot zīmējumu izstādi. Pasākuma viesus uzrunāja un kopā ar bērniem rotaļās iesaistījās Armā, Bambridžas un
Kraigavonas apgabala mērs Darrens Kosbijs (Lord Mayor CLLR Darryn Causby). Kā minēja mēra kungs, esot nācies pat atlikt citu amata uzlikto pienākumu, lai pieņemtu “Zīļuka” uzaicinājumu un paviesotos skoliņā, par kuras darbību un aktivitāti jau iepriekš dzirdējis. Sirsnīgus apsveikuma vārdus skolas dalībniekiem veltīja Killikomeine centra vadītāja Džilli McAlistera (Killicomaine Community Centre manager Gilly McAllister), kas izteica patiesu prieku, ka tieši šī centra paspārnē jau trešo gadu darbojas skoliņa, pauda gandarījumu par tik jaukiem īrniekiem un līdz šim tik veiksmīgo sadarbību.
Sveicienus no Latvijas Republikas vēstniecības Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē bija atvedusi vēstniecības pirmā sekretāre Valda Pastare. Viņa gan uzteica skolniekus par centību latviskās tradīcijas
apguvē, gan veltīja atzinīgus vārdus skolotājiem par pašaizliedzīgo darbu.
Zīmīgi, ka visi runātāji – gan latviešu, gan Ziemeļīrijas kopienu pārstāvošie, atzīmēja vienu un to pašu – augstu novērtēja skolas darbību, atzina par vērāņemamu katra dalībnieka ieguldījumu, kā arī vēlēja spēku un izturību tālākajai darbībai.
Tā kā svētku svinēšana latviskajā tradīcijā prasa arī kārtīgu
mielošanos, pēc svinīgās daļas visi tika aicināti uz gardu maltīti. Savukārt, kamēr bērni turpināja izklaides un rotaļas, interesentiem bija iespēja noskatīties Dzintras Gekas jauno dokumentālo filmu “Dieva putniņi”.
Ar padarīta darba sajūtu Latvijas svētkus var svinēt skolas dibinātāja, vadītāja un augšminētā pasākuma vadītāja Vineta Makšus un viņas palīgi skolas darbā.
Lai skaisti svētki!

Skoliņas audzēkņa māmiņa
Dace Avotiņa

Skoliņas vadītāja Vineta Makšus: “Gribu izteikt lielu paldies visiem saviem skolotājiem – Lolitai Kučinskai, Santai Laiviņai, Ilzei Vecvagarei, palīgiem –Evitai Makšus, Mārtiņam Žilinskim, Karīnai Avenai, vecākiem un bērniem par patieso svētku sajūtas radīšanu.
Kas būtu svētki, bez atbalstītājiem?
Tāpēc īpašus svētku sveicienus skolas vŗdā vēlos nosūtīt arī mūsu labvēļiem: Killicomaine Commmunity centra menedžerei, darbiniekiem, SIA EUTRANSPORT par sūtījumu pārvešanu uz/ no Latvijas.

Šogad skolu atbalsta arī Izglītības un zinātnes ministrija, Latviešu valodas aģentūra un ELA.”

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>