Droghedā atzīmē Latvijas dzimšanas dienu

Komentēt
Share
20151114_120842

“Dzīvo, kur dzīvodams, bet nekad nesaki – te es esmu mājās, te esmu atradis jaunu dzimteni. Jo zini – dzimtene ir tikai viena – kur esi dzimis, kur dzimuši un mūžu nodzīvojuši tavi vecāki, tavi senči, paaudžu paaudzes.” J. Jaunsudrabiņš.
Sestdien, 14. novembrī, Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņā “Burtiņš” tika atzīmēta Latvijas dzimšanas diena.

Bērni šim pasākumam gatavojās ar prieku – tika līmēts, zīmēts, krāsots – par tēmu “Mana Latvija”. Ar šiem darbiņiem tad arī tika rotāta pasākuma norises vieta.
Pieminot Parīzes traģiskajos notikumos bojā gājušos, pasākums tika atklāts ar klusuma brīdi. Pēc tam visi kopā nodziedājām Latvijas himnu un noklausījāmies prezidenta uzrunu tautiešiem ārzemēs. Svinīgajā pasākumā skoliņas bērni nodziedāja viņiem jau tik iemīļoto Ulda Stabulnieka
dziesmu “Tik un tā”. Tad visi kopā noklausījāmies Andra Kiviča un Lauras Dabares dziesmu “Latvijai” un, protams, kopīgi tika nodziedāta Ievas Akurāteres dziesma “Manai tautai”, kas tautā zināma ar nosaukumu “Palīdzi, Dievs”.
Arī šogad tika rakstītas vēstulītes ar sveicieniem Latvijai dzimšanas dienā un sietas pie sarkanbaltsarkaniem baloniem, lai sūtītu sveicienus no Droghedas skoliņas Latvijai.

Ko novēlēsim Latvijai un mums?
Paliksim gaismā
Domāsim tikai gaišas domas,
Tumsu mēs atvairīt varam,
Lai Dievs mūs spēj labi saredzēt
Un nepaiet Latvijai garām.

Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas
“Burtiņš” darbību atbalsta Latviešu valodas aģentūra (LVA) no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”.

Droghedas skoliņas skolotāja
Inga Tairova

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>