Aktivitātēm bagātais mēnesis Portlaoise skoliņā

Komentēt
Share
FB_IMG_1443561373775

Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) Portlaoise latviešu nedēļas nogales skolā “Sauleszaķēns” septembra mēnesis ir bijis aktīvs un darbīgs, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja skoliņas vadītāja Inita Danne.
6. septembrī mūsu skolā sākās ceturtais mācību gads, par šo burvīgo Zinību dienas pasākumu jau stāstījām iepriekš.

Rudenī, kad daba gatavojas ziemai, Latvijā tiek svinēti krāšņi svētki – Tēva diena. Tēva dienas svinības mūsu skolā notiek jau otro gadu. Sveicam mēs mūsu mīļos ar ģimenes fiziskām aktivitātēm – Sporta dienu. Šogad tā notika Emo parkā, kas atrodas netālu no Portlaoise. Lai gan sākumā nedaudz smidzināja lietutiņš, vēlēšanās būt kopā un aktīvi darboties, bija lielāka. Bērni kopā ar mammām veidoja tētiem medaļas ar nominācijām, kurās
izpauda visu savu mīlestību, bērni veidoja “Es tevi mīlu, tēti”, kur rakstīja katrs savu burtiņu, tika atgādināti fakti par Tēva dienu un skandēti dzejoļi. Protams, kur tad bez kopīgām uzkodām. Tēva dienai veltītie Sporta svētki aizritēja ar jautrām stafetēm, atrakcijām un spēlēm. Pa to laiku arī saulīte parādījās, kas priecēja ikvienu, un pēc jautrām sportiskām aktivitātēm varējām vēl izbaudīt Emo parka burvību. Esam gatavi spraigam darba visa gada garumā.

Savukārt nākošajā svētdienā, 20. septembrī, visi mazie Sauleszaķēni devās uz skolu ar Miķeļdienai sarūpētajiem darbiņiem no dabas materiāliem, kurus mājās kopā ar vecākiem gatavoja, skoliņā tie tika izstādīti izstādē. Kopā ar bērniem bija atceļojuši citplanētieši no kukurūzas vālītēm, vilcieniņš no kabača, zivtiņas no citrona, pūcīte no ananāsa, slavenās multfilmas “Minions” varoņi, skudru pūznis, aitiņas, cilvēciņi, tārpiņi un vēl un vēl,
Sauleszaķēni bija ļoti centušies. Bet ne tikai veidojot kopā ar vecākiem darbiņus, bet arī gatavojot našķus Miķeļdienas gadatirgum, šogad našķu tirgošana bija par sīknaudiņām un savāktie līdzekļi paliks skolas vajadzībām. Bērni kopā ar vecākiem tirgojās ar pašu sarūpētiem kārumiem, bija apmierināti gan tirgotāji, gan pircēji.

Septembra pēdējā svētdienā neliela grupiņa mūsu skolas
bērnu kopā ar vecākiem un skolotajiem devās uz Dublinu, kur notika Dzejas dienām veltīts pasākums, piedalījās dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte. Mūsu skolas bērni dziedāja Mārtiņa Braunadziesmu ar Māras Zālītes vārdiem “Veltījums”, liels paldies mūsu skolas mūzikas skolotājai Laurai Didzei par ieguldīto darbu, sagatavojot bērnus šim pasākumam.

Tā nemanot, lieliem soļiem ir pienācis oktobra mēnesis, 4. oktobris – Skolotāju diena.
Skolas sirdspuksti ir skolēni,
Bet skolas stiprums – skolotājs.
Ja skola ir lukturis,
Kas dāvā gaismu,
Tad skolotājs ir šī luktura liesmiņa.
Ja skola ir burvju dzēriens,
Kas dod spēku,
Tad skolotājs ir šī dzēriena biķeris.
Ja skola ir templis,
Kas sniedz mieru,
Tad skolotājs ir šī tempļa kolonnas.
Tik ilgi būs pasaule šī,
Cik ilgi būs skola
Un skolas dvēsele – skolotājs.

Ar šiem burvīgajiem vārdiem vēlos sveikt visus skolotājus Skolotāju dienā – Īrijā, Latvijā un pasaulē, bet it īpaši vēlos veltīt šos vārdus mūsu skolas jaukajām skolotājām – Vinetai Magonei, Laurai Didzei, Kristīnei Nordenai-Linčai un Kristīnei Ābramai. Paldies, ka jūs esiet!

Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) Portlaoise nedēļas nogales skolas “Sauleszaķēns” darbību atbalsta Latviešu valodas aģentūra (LVA) no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”.

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>