Sākas ikgadējie diasporas skolotāju kursi

Komentēt
Share
IMG_0855

Šodien, 28. jūlijā, brīnumjaukā vietā, kas atrodas netālu no Talsiem un saucās “Kurzemes rezidence”, sākās ikgadējie diasporas skolotāju kursi, kurus organizē Latviešu valodas aģentūra (LVA) sadarbībā ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību (PBLA).
Kursos piedalās 44 diasporas skolotāji, kas ieradušies teju vai no visas pasaules.

Atklājot diasporas skolotāju kursus, pedagogus uzrunāja LVA direktors Jānis Valdmanis, Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietniece valsts valodas politikas jomā Vineta Ernstsone, PBLA Izglītības padomes izpilddirektore Anta Spunde, Latviešu nacionālās padomes Lielbritānijā (LNPL) Izglītības nodaļas vadītājs Māris Pūlis, Ārlietu ministrijas (ĀM) speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Pēteris Kārlis Elferts un LVA diasporas projektu koordinatore Aija Otomere.
Kā jau katru gadu, arī šoreiz skolotāji kursos papildina savas zināšanas, dalās pieredzē un uzzina jaunākās tendences 21.gs. izglītībā. Šā gada kursos īpaša uzmanība tiek pievērsta praktiskajam darbam, ko skolotāji apgūst trijās meistarklasēs – “Mūzika, folklora un latviešu valodas integrētā apguve”, “Latvijas vēstures, ģeogrāfijas un latviešu valodas integrētā apguve” un “Vizuālās mākslas, rokdarbu un latviešu valodas integrētā apguve”.
LVA galvenā metodiķe Vineta Vaivade portālam baltic-ireland.ie pastāstīja, ka šo piecu gadu laikā, kopš Latvijā notiek diasporas skolotāju kursi, no ārzemēm atbraukušo pedagogu zināšanu līmenis ir ievērojami audzis, tādēļ arī programma ar katru gadu kļūst arvien piesātinātāka un daudzveidīgāka.
Kursu organizatori ir parūpējušies arī par interesantām vakara programmām – šovakar skolotāji piedalās folkloras vakarā kopā ar “Skandiniekiem”, bet rītvakar pedogogus izklaidēs E. Šubrovskis un E. Mākens no grupas “Gaujarts”.
Tirdziņā skolotāji var iegādāties tautas mūzikas ierakstus un dažādu izdevniecību mācību materiālus.
Diasporas skolotāju kursi noslēgsies 30. jūlijā, kad LVA direktora vietniece Dace Dalbiņa skolotājiem pasniegs apliecības.
Viss kursos stāstītais un rādītais tiek filmēts, tādēļ tie skolotāji, kuri dažādu iemeslu dēļ nevarēja ierasties “Kurzemes rezidencē, vēlāk LVA mājas lapā varēs apskatīt sevi interesējošās tēmas video ierakstā.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>