Sākas pieteikšanās diasporas skoliņu finansējumam

Komentēt
Share
IMG_7645

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) un Latviešu valodas aģentūra (LVA) aicina latviešu nedēļas nogales skolas Eiropas valstīs pieteikties 2015. gadā pieejamajam finansiālajam atbalstam no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”. Šogad finansiālais atbalsts tiks sniegts vismaz 23 latviešu nedēļas nogales skolām Eiropā.

Pieejamais finansējums EUR 31 500. Finansējumu iespējams saņemt telpu īres, bērnu apdrošināšanas vai skolotāju ceļa izdevumu segšanai, izmantojot sabiedrisko transportu, no dzīvesvietas uz skolu un atpakaļ. Individuālos gadījumos Finanšu komisija var izskatīt arī citu izdevumu kompensācijas pieprasījumu. Tiks akceptēti tēriņi no 2015. gada 1. janvāra līdz 15. novembrim (atskaišu un pārskatu iesūtīšanas termiņš šogad būs 15.11.2015.).

Visām latviešu nedēļas nogales skolām Eiropā, kas atbilst zemāk minētajiem kritērijiem un vēlas pieteikties finansiālā atbalsta saņemšanai, elektroniskā pieteikuma anketa ir jāaizpilda līdz 2015. gada 22. jūnija plkst. 17.00 pēc Latvijas laika.

Kritēriji diasporas nedēļas nogales skolām finansiālā atbalsta saņemšanai:
1) skola darbojas jau vismaz 12 mēnešus;
2) skolas mērķis atbilst diasporas nedēļas nogales skolu koncepcijai – saglabāt un uzturēt latvisko identitāti, apgūstot latviešu valodu un kultūru;
3) skolā darbojas vismaz 2 skolotāji, un vienam no tiem ir pedagoģiskā izglītība vai arī skolotājiem ir iespējams konsultēties ar kvalificētu pedagogu;
4) skolu regulāri apmeklē vismaz 10 bērni vecumā līdz 18 gadiem;
5) skola darbojas pēc vismaz 75 stundu mācību programmas, no kuras daļa ir paredzēta latviešu valodas apguvei (1 stunda = 40 minūtes; mācību programmā ietilpst arī skolas pasākumi);
6) skola saņem mācību maksu no bērnu vecākiem vismaz EUR 5 apmērā par vienu apmeklējuma dienu vienam bērnam;
7) skolai nav nenokārtotu saistību pret LVA.

Pieteikumus vērtēs komisija, kurā ir LVA, ELA, Latviešu nacionālās padomes Lielbritānijā (LNPL) un Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) pārstāvji.

Finansiālā atbalsta piešķiršanas gadījumā šī anketa tiks pievienota ar finansējuma saņēmēju slēgtajam līgumam, ko tiks aicināti parakstīt (un tādējādi apliecināt tās satura patiesumu) divi katras skolas pārstāvji: skolas vadītājs un vecāku pārstāvis.

Detalizētāka informācija pieejama, sazinoties ar ELA priekšsēdētāju Aldi Austeru (aldis.austers@gmail.com) vai projekta koordinatori Lāsmu Gaitnieci (lasmag2007@inbox.lv).

Pieteikuma forma aizpildāma elektroniski internetā, sekojot šai saitei. Pirms anketas aizpildīšanas ieteicams sagatavot atbildes Word programmā un tad iekopēt anketā. Liels lūgums anketā nepārpublicēt lielus informācijas apjomus – rakstiet īsi un kodolīgi! Lūgums visas naudas summas pārvērst eiro izteiksmē.

Lūdzu, ievērojiet, ka Google vidē, saglabājot anketas atbildes un pēc tam atverot tās atkārtotai rediģēšanai, jūsu anketai tiks radīta unikālā interneta adrese, kura būs redzama adrešu lodziņā. Nokopējot un saglabājot šo adresi, jums varēsit atgriezties pie anketas vēlāk, papildinot to vai veicot izmaiņas.

Pēc anketas nosūtīšanas, lūdzu, pārliecinieties, ka tā ir sasniegusi adresātu, rakstot uz lasmag2007@inbox.lv.

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>