Lieldienas DZINTARA MĀKSLAS SKOLĀ

Komentēt
Share
SAM_6034

“….Visu garo ziemu saulīte nosēdēja savā zelta krēslā aiz mākoņu vāliem un snauda. Debesis bija aizslēgtas, un tikai retais varēja manīt vieglu gaišumu tanī vietā, kur aiz mākoņiem atradās saules zelta krēsls. Bet tad, reiz negaidot – saulīte izberzēja visu miegu no acīm, piecēlās no sava krēsla un uzlika galvā gaišo staru vainagu. Tad viņa izstiepa savu silto roku, paņēma debesu atslēdziņu un slēdza vaļā smagos mākoņu vārtus… un laida Lielo dienu sētiņā…..” tā klātesošos Lieldienu pasākuma “Zaķu ģimeņu draudzēšanās svētki” dalībniekus uzrunāja Pavasara Zaķis – Saules zaķēns (Inta Dreimane-Riekstiņa) DZINTARA MĀKSLAS SKOLĀ š.g.5.aprīlī.

Jāpiebilst, ka pirms Saules zaķēna ierašanās domas savā starpā dalīja – par to, kāds šobrīd ir gadalaiks – Ziemas Zaķis (Ilva Deine), Rudens Zaķis (Madara Deine) un Vasaras Zaķis (Gints Lakutis). Līdz ar Saules zaķēna ierašanos, DZINTARA MĀKSLAS SKOLAS telpas pārņēma Lieldienu noskaņa – pavasara melodijās Saules zaķēns priecājās par klātesošo gudrības sacensībās iegūto secinājumu – par Lieldienām un to simboliku latvieši zina daudz, līksmoja
par audzēkņu ģimeņu sarūpēto skaisto Lieldienu kompozīciju izstādi, par skoliņas audzēkņu darināto radošo darbiņu Mākslas studijā izstādi, jūsmoja par našķiem bagāto svētku galdu (par kura noformējumu rūpējās Kristīne Baņģe) un, prieka pārņemts, tas atklāja Lieldienu pasākuma koncertu. Koncerta laikā pasākuma dalībnieki un skatītāji varēja gan vienoties dziesmās ar A, B un C klases audzēkņiem, gan just līdzi pasaku un
iestudējumu varoņiem (A klasē-iestudējumā “Kā Sarkangalvītei izgāja”, B klasē- iestudējumā “Zaķīša dāvana”, C klasē-iestudējumā “Kas man par to būs?”), gan piedalīties rotaļās, applaudēt jaunajiem deju kolektīva “Dzintariņš” dejotājiem, gan priecāties par jauno mākslinieku (Elizabete un Beatrise Pekšejevas, Vanesa Millere un skolotāja Daina Millere) melodisko priekšnesumu ar stabulītēm.
Pēc koncerta Saules zaķēns aicināja visus mazos un lielos darboties radošajās darbnīcās – “Omes olu krāsošanas darbnīcā” (vadītāja skolotāja Ilva Deine) un Saules zaķēna darbnīcā “Krāsņākais Lieldienu zaķis”, kuru vadīja pats Saules zaķēns… Tā kā darbošanās radošajās darbnīcās prasīja daudz enerģijas un entuziasma, Saules zaķēns un audzēkņu Elizabetes, Beatrises un Lianas mamma Anna Pekšejeva aicināja pasākuma dalībniekus doties olu
meklējumos… Kur gan tās Lieldienu zaķis nebija paslēpis! – viena puķu dobē, cita šūpolēs, vēl kādas rotaļu laukumā, bet citas paslēpušās lielajās zālēs! Kad olas bija atrastas, tad varēja sākties olu kaujas! Kura ola ir stiprāka? Mana vai tava? Bukš! Un vēl – kura ola ripos tālāk? – manējā vai tavējā? Tā bērni draiskojās olu kaujās un olu ripināšanas sacensībās (olu ripināšanai celiņu-renīšu autors Alvis Lācis), bet čaklo audzēkņu tēti (Marka Adriana tētis
Dzintars Riekstiņš un Denīzes un Rovena tētis Roberts Eglītis) naski cepa desiņas, kuras pēc darbīgā pasākuma garšoja ļoti labi! Un nogurums vēl nebija guvis virsroku, kad katram Lieldienu kompozīcijas autoram jeb ģimenei tika pasniegti PATEICĪBAS raksti… actiņās jaušams smaids… prieks… un lepnums par paveikto….
Visas dienas garumā tika organizēts konkurss par titulu jeb nomināciju iegūšanu pasākuma laikā “LIELDIENU ZAĶA ĢIMENE”… taču šis tituls netika piešķirts kādam atsevišķi… Tituli tika visām ģimenēm -”Saulainākie”, “Galantākie”, “Liepājnieciskākie”, “Tautiskākie” u.t.t., taču tituls “LIELDIENU ZAĶA ĢIMENE” tika piešķirts visiem Lieldienu pasākuma dalībniekiem kopā!
Lielās dienas rītā Saules zaķēns “draugiem.lv” lapā LLKIA “DZINTARS” pamanīja vēlējumu:
“Pūpola maigumā izplaucēt jauno dienu… Meklēt un
atrast to saules zelta olu, kura piepildīta ar mīļumvārdiem, sirdssiltumu un sirsnību… Saules mirdzumā sasildīt domas… Izdīgt no klusuma… Saplaukt priekā… un atvērties darbīgai, dzīvai dzīvei!
Vēlu Jums sirdssiltas, liela prieka pilnas, draudzīgas, jautras un izbaudītas Lieldienas!”
Mēs atradām saules zelta pildīto olu – visi kopā – mīļum lielais paldies maniem palīgiem par neizsīkstošo enerģiju,
optimismu, atbalstu, entuziasmu un nesavtīgo darbošanos kopā – skolotājiem: Dainai Millerei, Ilvai Deinei, Normundam Deinim, Gintam Lakutim un skolotāju palīgam Madarai Deinei, skoliņas draugam un atbalstam -Alvim Lācim, enerģiskajai Ali mammītei Kristīnei Baņģei! Lielum lielais paldies visiem, visiem dalībniekiem – visai DZINTARA MĀKSLAS SKOLAS saimei – par atbalstu pasākuma plānošanā, veidošanā, organizēšanā un dalību
tajā!
Sirsnīgs paldies mūsu ciemiņiem no Naas, no Cashel, no Edenderry par izrādīto interesi un dalību pasākumā!
DZINTARA MĀKSLAS SKOLĀ tādas Lieldienas – sirdssiltas, liela prieka pilnas, draudzīgas, jautras un izbaudītas arī bija!… netici?… nāc mūsu vidū… un pārliecinies!

Inta Dreimane-Riekstiņa
LLKIA “DZINTARS”, DZINTARA MĀKSLAS SKOLAS direktore
0858727435,e-mail: inta.d.riekstina@gmail.com,
info “draugiem.lv” lapā LLKIA “DZINTARS”

FOTO: no LLKIA arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>