Swords skoliņa durvis vērs 5. aprīlī

Komentēt
Share
taureni-022

25. februārī Premier Inn Dublin Airport mājīgajā konferenču zālē notika Leinster latviešu biedrības (LELAB) priekšsēdētājas Daigas Ezermales, “ABC akadēmija” vadītājas un LELAB Izglītības nodaļas vadītājas Ingrīdas Tāraudas un Swords dzīvojošo topošo skoliņas audzēkņu vecāku kopsapulce, kuras laikā tika izskatīti ļoti daudzi un svarīgi jautājumi.

Skoliņas dibināšanas idejas autore un uzņēmīga māmiņa Sanita Ausēja (attēlā) klātesošos iepazīstināja ar idejas sākumposmu un tā attīstību, kas ir veiksmīgi nonācis līdz skoliņas dibināšanai un pirmajai vecāku kopsapulcei. S.Ausēja pastāstīja, ka ideja radās, bet gaidīja īsto laiku, līdz tika uzrunāta LELAB priekšsēdētāja ar jautājumu, vai biedrība varētu būt skoliņas dibinātājbiedrība, tika saņemta pozitīva atbilde un sasaukta biedrības valdes sapulce, lai likumīgi pieņemtu vai noraidītu šo lēmumu. LELAB valde pieņēma lēmumu dibināt Swords latviešu bērnu un jauniešu nedēļas nogales skoliņu.

Ar uzrunu klātesošajiem kopsapulces dalībiekiem uzstājās LELAB priekšsēdētāja D.Ezermale, kura informēja par biedrības darbību un tās principiem.
I.Tārauda iepazīstināja vecākus ar “ABC akadēmija” vienotu darba un mācību sistēmu, mācību programmām, mācību līdzekļiem, skolas nolikumu un iekšējās kārtības noteikumiem. Visas “ABC akadēmija” filiāles strādā pēc vienota stundu saraksta, nodarbību grafika. Ir izveidota un apstiprināta zināšanu vērtēšanas un mājas darbu sistēma, skolēnu apbalvošanas sistēma, klašu skolēnu uzskaites žurnāli, utt. Uzsvēra, ka tikai kopīgs skolotāju-vecāku-skolēnu darbs dos gaidīto rezultātu. Mācību process nav viegls, bet nav arī nepaveicams, protams, būs nepieciešams laiks, lai varētu analizēt skolas darbību – pozitīvo un negatīvo.

Aktīvas debates un diskusijas izraisījās pēc vecāku jautājumiem. Vecāki interesējās par drošību skoliņā, mācību procesu, skolēnu sadalījumu pa vecuma grupām, mācību grāmatām, iespēju saņemt medicīnisko palīdzību, ja tāda būs nepieciešama. Visi jautājumi tika kompetenti izskatīti. Vecākiem tika piedāvāts izvēlēties skoliņas darbošanās laikus un nedēļas nogales dienas. Balsojuma rezultātā (14 – par, 13 – pret) tika noskaidrots, ka izdevīgāk vecākiem vest uz skolu bērnus būtu svētdienās no plkst.11.00-15.00. Tika pieņemts lēmums noteikt 5.aprīli par pirmo skoliņas dienu.
Pēc vecāku kopsapulces notika LELAB priekšsēdētājas D.Ezermales un “ABC akadēmija” vadītājas I.Tāraudas tikšanās ar potenciālajiem skolotājiem.

“ABC akadēmija” vadītāja, LELAB Izglītības nodaļas vadītāja
Ingrīda Tārauda

FOTO: baltic-ireland.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>