Carlow skoliņas iesvētīšana

Komentēt
Share
SAM_5419-001

Ir dienas un tajās ir brīži, kuri tik ļoti saviļņo, ka gan liels, gan mazs spēj atbildēt uz jautājumiem, ieklausoties sirdsbalsī…
Kas ir lepnums? Lepnums par to, ka esmu pasaulē viens no miljoniem, piederu tautai ar senu vēsturi, savu kultūru, tradīcijām un teritoriju pie Baltijas jūras, kuras krastos nereti rotājas saulaini dzintara gabaliņi…

Kas ir atbildība? Atbildība nosargāt visu to, ko esmu mantojis – nodod to tālāk, ieaudzināt savos bērnos…
Kāds ir mans uzdevums? Rādīt latvisko identitāti pasaulei, lai uz kartes mana Dzimtene būtu ne tikai “zaļš pleķītis”, bet ļaudīm tas saistītos ar noteiktu vietu – Latvija! Mana Latvija!

Skandējot latviešu tautas dziesmas, laižoties iepriekšapgūtajās un jaunajās dejās, dziedot Latvijas Republikas himnu un pirmatskaņojumā skolas HIMNU, tika atklāts svinīgais pasākums LLKIA “DZINTARS” DZINTARA MĀKSLAS SKOLAS IESVĒTĪŠANA Carlow(ā). Š.g. 8. februāris – Svētku diena! Ikviens DZINTARA MĀKSLAS SKOLAS audzēknis, jeb tā vecāks bija gaviļnieks, jo šajā dienā tika iesvētīta mūsu skoliņa.

Uz šo pasākumu tika aicināts un iesvētīšanas ceremoniju veica Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) Latviešu draudzēs Īrijā mācītājs – skolinas goda viesis – Artis Eglītis no Latvijas, par ko viss skoliņas kolektīvs mācītājam ir bezgala pateicīgs. Šī bija saviļnojuma pilna diena. Dieva klātbūtnē pašsaprotami likās vārdi:
“Piemini Latviju!
Ar šiem vārdiem sasveicinies, ar tiem atvadies, tiekoties ar tautiešiem jebkurā pasaules daļā.
Turi Latviju dziļi ieslēgtu savā sirdī.
Turi to kā lielāko dārgumu, ko nedrīkst pazaudēt.
Jo, zaudējis Latviju, tu zudīsi pats.” .
~Jānis Jaunsudrabiņš~

Dedziniet gaišu guni,
Laidiet Dievu istabā.
Dieviņš brauca pār kalniņu
Sudrabotu mētelīti…

Dod, Dieviņ, kalnā kāpt,
Ne no kalna lejiņā,
Dod, Dieviņ, otram dot,
Ne no otra mīļi lūgt.

Dod, Dieviņ, nepagurt,
Labu darbu strādājot,
Labu darbu strādājot,
Citiem darbā palīdzot…

Labo vārdu un labo darbu nekad nevar būt par daudz. Liels paldies par atbalstu mūsu kolektīva audzēkņu vecākiem un to ģimenēm!
No sirds pateicos par ieguldīto darbu, iedvesmu un entuziasmu maniem kolēģiem – Dainai Millerei, Santai Ļaudupai, Ilvai un Normundam Deiņiem, Gintam Lakutim, skolotājas palīgam Madarai Deinei, kā arī Ilvai un Normundam Deiņiem paldies arī par supergardo torti!
Lai veiksme mums ir ceļabiedrs, stipra griba un drauga plecs! Lai Dieva svētība ir ar mums!
…Un ilgi vēl mūsu atmiņā skanēs un mūs sildīs mācītāja teiktie vārdi: –
“Pie jums es jūtos kā mājās….”

Inta Dreimane-Riekstiņa
LLKIA “DZINTARS”, DZINTARA MĀKSLAS SKOLAS direktore

FOTO: no skoliņas arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>